Do Bangkoku wybrałem się z 12. osobową grupą z Płocka na Mistrzostwa Świata Cheerleaders. Z Warszawy poprzez Doha polecieliśmy liniami lotniczymi Qatar Airways. Relację z lotu możecie przeczytać w tym wpisie. Pierwsze wrażenia z Bangkoku (niezbyt pozytywne) opisałem na gorąco tu. Kolejny wpis z prawie 400 zdjęciami z Bangkoku pojawił się tu. Dziś przedstawiam Wam relacje moim okiem z 7 Mistrzostw Świata Cheerleaders!

Bilety lotnicze w promocji można kupować na tripsta.pl oraz Flipo.pl
Nasz dzień zaczynał się zawsze podobnie. Kto chciał to schodził na śniadanie, kto chciał to spał dłużej. Ja oczywiście nie ominąłem śniadania, bo dzień bez śniadania jest dniem straconym 😉 Po śniadaniu chwila odpoczynku i transfer do IMPACT Areny, na treningi, a potem na Mistrzostwa. Oczywiście w busach zawsze musiało być wesoło, co widać na obrazku poniżej.

Warunki do treningu dziewczyny miały początkowo bardzo ciężkie. Mata nie była dopasowana do ich kategorii cheer dance no i ten żar lejący się z nieba. Nie ma to jak skakanie, bieganie, rozciąganie się i tańczenie w 30 stopniach w cieniu. Nawet najtwardsze dziewczyny były zmęczone.

Nasze opiekunki były jednak niezmordowane. Długie spodnie to według nich ich obowiązek z uwagi na szacunek dla gości. Nie pozostawało mi nic innego jak tylko to zrozumieć i uszanować.

Następnego dnia treningi przeniosły się do środka hali, lecz z uwagi na otwartą, wielką bramę i brak klimatyzacji znów było gorąco.

Ale dziewczyny były już przyzwyczajone i dawały z siebie wszystko.

Chwilę grozy przeżyła Patrycja, ale na szczęście skończyło się tylko na strachu i lekkim bólem w kostce. Najważniejsze, że nastrój dopisywał i szybko udało mi się zorganizować lód.

Tanich noclegów szukamy na: HotelsCombined.com oraz Booking.com.
Pierwszego dnia Mistrzost Świata brama w hali była już zamknięta i temperatura nikomu nie przeszkadzała. Można było powiedzieć, że była odpowiednia. Jedynie na co można było narzekać to… śliski parkiet. Uf, jak dobrze, że mnie to nie dotyczyło!

Mistrzostwa powoli nabierały tempa. Zobaczyłem na żywo różne akrobacje. Takich nigdy nie widziałem – jedynie na zdjęciach.

Nic dodać, nic ująć.

A dziewczyny z lekką nutą poddenerwowania przygotowywały się do rozpoczęcia. Po umalowaniu nastąpiła seria pozowanych zdjęć z flagami.

W międzyczasie przyniesiono nam zestawy obiadowe. Większość grupy nie jadła, ale ja oczywiście się skusiłem.

Pozowanych zdjęć ciąg dalszy.

Jednak biało-czerwone ozdoby we włosach wyglądały bardzo ładnie 🙂

Ceremonia otwarcia zbliżała się już wielkimi krokami. Każdy z krajów miał przydzieloną własną dziewczynę, która niosła tabliczkę z nazwą. Nasza dziewczyna prezentowała się następująco.

Oficjele przyszli – można zaczynać ceremonię.

No to pierwsze koty za płoty!

KUP BILET NA LOT Z QATAR AIRWAYS

Starsze Panie z Japonii robiły wielką furorę. Nie nie, to nie były maskotki drużyny. To były zawodniczki w kategorii open.

Dziewczyny z Laosu.

Reprezentacja Filipin! Świetnie, że byli! W końcu znalazł się ktoś niższy ode mnie 🙂

I długo wyczekiwana przeze mnie Polska!

Z reprezentacją Kambodży nasze dziewczyny dzieliły przebieralnię. 
7. Mistrzostwa Świata Cheerleaders w Bangkoku uważam za otwarte!

Wszystkie drużyny opuściły parkiet. Teraz czas na przepiękną ceremonię otwarcia, która przedstawiała historię regionu.

Wyglądało to naprawdę imponująco.

Nie wiadomo na co się patrzeć. Akcja działa się na całym parkiecie, który mały nie był.

Piękne widoki.

Czas zakończyć ten wspaniały show i zacząć Mistrzostwa.

Na początku inne kategorie, ale także bardzo ciekawe. Wielka Brytania.

Rosja.
Japonia.

Niemcy.

Korea Południowa.

Filipiny.

Tajwan. 
Indonezja.

Tajdlandia.

Jeszcze raz Japonia.

Wietnam.

Laos.

Rosja.

Hongkong
Filipiny.

Teraz drużyny z grupu „polskiej”, czyli cheer dance. Wielka Brytania.

Filipiny.

Polska.

Japonia. 
Niemcy.
Rosja.

Po pierwszym dniu połowiczne zadowolenie. Trochę niedociągnięć i jutro trzeba walczyć na całego.
Drugiego dnia trzeba było zrobić sobie dużo pamiątkowych zdjęć. Ale jestem wysoki – kocham Filipiny!

Tajlandię również!
Nie mógłbym zapomnieć o przeuroczej Indonezji!

Tego dnia puchary dla drużyn były już przygotowane.

To samo maskotki…

… oraz medale.

Rozpoczynamy ponowne zmagania w naszej „cheer dance” grupie. Wielka Brytania.

Japonia.

Polska.

Niemcy.

Rosja.

Wyniki końcowe w polskiej grupie:
1. Rosja 201.0 220.0 421.0
2. Niemcy193.0 194.5 387.5
3. Polska 178.0 193.0 371.0
4. Japonia 177.0 171.0 348.0
5. Filipiny 170.0 173.0 343.0
6. Wielka brytania 136.5 148.0 284.5
Udało się zajęliśmy trzecie miejsce i zdobyliśmy brązowy medal!
Jeszcze przed dekoracją było trochę czasu, więc dziewczyny promowały nasze piękne miasto Płock.

Oczywiście było dużo pozowania do zdjęć.

Przyjaźń polsko-wietnamska kwitnie w najlepsze.

Jeszcze pamiątkowe zdjęcie ze zdobywcami pierwszego miejsca i złotego medalu – Rosją…

… oraz ze zdobywcami drugiego miejsca, czyli srebrnego medalu – Niemcami.

No to ceremonię czas zacząć.

Dziewczyny bardzo szczęśliwe weszły na parkiet.

Ostatni, ale wcale nie najmniej ważni!

Oczekiwanie na wyczytanie i wręczenie medali!

Gratulacje! W końcu na podium!

Upragnione medale czas dostać!

To była piękna chwila.

Wszyscy otrzymali medale! Nawet ja dostałem medal!

Jeszcze raz to napiszę – piękna chwila.

Wszyscy na podium – dumni i sczęśliwi. Tylko ja biegam z aparatem 🙂

Rosja ze złotymi medalami.

Niemcy ze srebrnymi medalami.

I wszyscy razem plus wielki tłum dziennikarzy i fotografów i tabletografów:-)

Po ceremonii wręczenia medali pamiątkowe zdjęcie z Panią konsul RP w Tajlandii – Wioletta Stefaniak-Kałużna

Arkadiusz Sylwestrzak, Bartosz Penkala, czyli władze Polskiej Federacji Cheerleaders oraz dziewczyny.

Dziewczyny szykowały się do wieczornego bankietu, a ja pozowałem z naszymi opiekunkami z podarunkami od naszego miasta.

Sala bankietowa w kompleksie IMPACT. Royal Jubilee Ballroom – robi wrażenie!

Czym byłby bankiet bez wybornego jedzenia? Skusiłem się.

Dziewczyny chętnie pozowały do zdjęć.



Ten młody chłopak pięknie śpiewał!

Tym optymistycznym akcentem kończę mój wpis. Przy okazji zachęcam do obejrzenia wszystkich zdjęć z 7. Mistrzostw Świata Cheerleaders w Bangkoku, które znajdują się poniżej!
(Paweł Jakubowski)
0 komentarzy