Kaszubski Niedzielny Obiad w Restauracji Café Polskie Smaki, Sheraton Sopot Hotel – recenzja restauracji

Restauracja Café Polskie Smaki w Sopocie mieści się w tamtejszym hotelu marki Sheraton. Położona jest pod była restauracją inAzia, jeśli ktoś bywał w tych rejonach to na pewno kojarzy to miejsce. Z góry rozpościerał się przepiękny widok na molo, ale w Polskich Smakach również jeśli chodzi o widok to jest dobrze. A jak jest z jedzeniem? W weekend majowy mieliśmy okazję być w Sopocie, a że od dawna chcieliśmy się wybrać do tej właśnie restauracji to nie mogliśmy przepuścić takiej okazji. Kaszubski Niedzielny Obiad odbywa się jak sama nazwa wskazuje w niedzielę między godziną 12, a 16. Szef Kuchni Krystian Szidel na każdą niedzielę komponuje wyjątkowy zestaw dań będących kwintesencją polskich i kaszubskich smaków.

Na początek od razu rada – jeśli się tam wybieracie – zarezerwujcie sobie stolik, będzie łatwiej z miejscem. W długi weekend było tu naprawdę dużo osób.

Po wejściu do restauracji podchodzi do nas obsługa i wskazuje nasz stolik.

Od razu bez zbędnych pytań przeszliśmy do konkretów i poprosiliśmy menu kaszubskiego obiadu. Byliśmy bardzo ciekawi co w nim będzie się znajdowało, gdyż tego menu nie ma na ich stronie internetowej – co tydzień są inne dania.

Nasze menu składało się z następujących dań

  • Wędzona pierś z kurczaka, mus z owoców leśnych, galaretka wiśniowa, piklowana kalarepa
  • Kartoflanka kaszubska z wędzonym pstrągiem
  • Polędwiczka wieprzowa marynowana w pędach sosny, ciepła sałatka ze szparagów i bobu, puree z pieczonych ziemniaków
  • Sernik z chałwą z prażonym słonecznikiem, sos z rokietnika

Jeszcze przed przyjściem przystawki dostaliśmy małe czekadełko oraz oczywiście regionalne piwo Starogdańskie, które jest częścią menu.

Zaczęliśmy więc od przystawki – Wędzona pierś z kurczaka, mus z owoców leśnych, galaretka wiśniowa, piklowana kalarepa – która na talerzu bardzo ładnie się prezentowała. Danie, o ile tak można nazwać przystawkę, było smaczne. Na pewno piklowana kalarepa była czymś, czego dawno nie jedliśmy. Samą kalarepę pamiętam z dzieciństwa, czyli kilka lat wstecz…

Kolejnym daniem była Kartoflanka kaszubska z wędzonym pstrągiem, która okazała się pyszną kartoflanką ze sporym kawałkiem ryby. Całość była bardzo aromatyczna i wyrazista.

Kolejną potrawą jaka była na liście to Polędwiczka wieprzowa marynowana w pędach sosny, ciepła sałatka ze szparagów i bobu, puree z pieczonych ziemniaków. Zamiast sałatki ze szparagów i bobu oraz puree ziemniaków spróbowaliśmy gotowanej rzodkiewki oraz pieczonych ziemniaków. Niestety świeże szparagi szybko się skończyły i kucharze musieli wymyślić coś oryginalnego w mgnieniu oka. Przyznam szczerze, że pierwszy raz jadłem rzodkiewkę pod taką postacią i dla mnie było to trochę dziwne doświadczenie. Gotowana rzodkiewka nie była zła, ale straciła swoją ostrość i zmieniła trochę konsystencję. Raczej w tej formie nie będę jej więcej próbował i następnym razem przystanę jednak przy szparagach. Sama polędwiczka była bardzo smaczna – nie ma co się nad nią rozwodzić – trzeba po prostu spróbować.

Ostatnią pozycją w menu był Sernik z chałwą z prażonym słonecznikiem, sos z rokietnika i tu muszę przyznać duże zaskoczenie. Sernik, jeśli nasze kubki smakowe nas nie myliły był z koziego sera. Wyrazisty, ale nie do przesady. Cały deser był bardzo pyszny, jedynie chałwa mogłaby być nieco bardziej wyrazista, ale podanie naprawdę oryginalnie!

Cennik

  • 110 PLN za cztery dania/ od osoby – w cenie lokalne piwo (0,33%) lub wino (jeden kieliszek na osobę). Dzieci – 45 PLN.
  • 90 PLN za trzy dania/ od osoby – w cenie lokalne piwo (0,33%) lub wino (jeden kieliszek na osobę). Dzieci – 35 PLN.

Kontakt

Restauracja Café Polskie Smaki
ul. Powstańców Warszawy 10
81-718 Sopot
telefon: +48587671960
email: sopot@sheraton.com

Pełna galeria zdjęć

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments

last_minut_wezyr Image Banner 468 x 60