Klienci Rainbow Tours polecą na wczasy samolotem Boeing 787 Dreamliner LOT’u

 

Polskie Linie Lotnicze LOT oraz tour operator Rainbow Tours podpisali umowę na obsługę rejsów czarterowych z Warszawy do najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie min. do stolicy Tajlandii, Bangkoku. Ta współpraca pozwoli turystom wylatującym z Polski na dotychczas najszybszą i najwygodniejszą podroż w tak dalekie zakątki świata.

SP-LRA Boeing 787 LOT Dreamliner

LOT podjął strategiczną decyzję o wznowieniu działalności czarterowej w sezonie zimowym, w wyniku której został podpisany  kontrakt z Rainbow Tours. Począwszy od listopada br. rejsy będą wykonywane z Warszawy bezpośrednio do Bangkoku – raz w tygodniu, do stolicy Sri Lanki – Colombo, meksykańskiego Cancun czy jednego z najpiękniejszych kurortów na Karaibach – kubańskiego Varadero – co dwa tygodnie. Pasażerowie, chętni do wypoczynku w tych egzotycznych stronach świata, polecą w podróż na pokładzie Dreamlinera należącego do PLL LOT. Pasażerowie podróżujący z Polski po raz pierwszy będą mieć możliwość by maksymalnie skrócić czas podróży i doświadczyć lotu do odległych krain bez przystanków.

Chcemy naszym partnerom biznesowym i ich podróżnym oferować najlepszy produkt, którym dysponujemy – powiedział Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. Jestem przekonany, że znajdzie się wielu chętnych na bezpośredni przelot w tak odległe zakątki świata do których zwyczajowo rejs trwa nawet kilkanaście godzin. Cieszę się, że wraz z naszym Partnerem po raz pierwszy możemy zaproponować podróżującym z Polski tak komfortowe warunki wakacyjnych podróży. Gwarantuję, że pasażer w znacznie mniejszym stopniu odczuje efekty zmęczenia rozpoczynając lub kończąc wakacje – dodał Sebastian Mikosz.

W Polsce segment turystyki egzotycznej rośnie bardzo dynamiczne. Rainbow Tours od kilku lat z sukcesem eksploruje tę część rynku, ale jak do tej pory główną przeszkodą w naprawdę szybkim rozwoju sprzedaży destynacji egzotycznych był bardzo męczący przelot, który zwykle odbywał się z jedną lub dwoma przesiadkami, a całość podróży trwała 16-18 godzin. Od dziś to się zmienia – już po 9h lotu z Warszawy, można wysiąść na drugiej półkuli i cieszyć się słońcem. Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z LOT-em i wierzymy głęboko, że relatywnie krótki rejs bez przesiadek i to najnowocześniejszym samolotem świata, otworzy destynacje egzotyczne na te segmenty rynku, które do tej pory takich podróży unikały – mówi Grzegorz Baszczyński – Prezes Rainbow Tours.

LOT oferuje najwyższy komfort podróży skracając jednocześnie jej czas. Warto podkreślić, że dzięki osiągom Boeingów 787, loty z Warszawy na Sri Lankę, Kubę, do Tajlandii oraz Meksyku mogą odbywać się bez międzylądowań. Pozwala to na ograniczenie czasu podróży do minimum, co nie jest bez znaczenia na tak dalekich dystansach.

Dla zobrazowania różnicy przedstawiamy czas podróży na tych kierunkach:

 

Czarterowe dystynacje

 

Czas podróży bez międzylądowań

 

Czas podróży samolotem wąskokadłubowym
z międzylądowaniem

 

Sri Lanka, Colombo 8h 40min 17h 30 min
Tajlandia, Bangkok 9h 45min 16h 40 min
Meksyk, Cancun 12h 35 min 21h 05 min
Kuba, Varadero 11h 55 min 16h 50 min

LOT powraca do działalności czarterowej jako jednego ze strategicznych elementów swojego modelu biznesowego. Zgodnie z planem, loty czarterowe przewoźnik zacznie wykonywać od sezonu zimowego 2013/2014. Współpraca pomiędzy LOT-em a tour-operatorem pozwoli na efektywne wykorzystanie floty dalekiego zasięgu w okresie, gdy ruch pasażerski jest mniej intensywny i samoloty spędzają mniej godzin w powietrzu.

(Informacja prasowa)
Foto: Marcin Sikorzak / sky-watcher.pl

Comments

comments

last_minut_wezyr Image Banner 468 x 60