Śladami polskiego Fiata – ibis Styles Bielsko-Biała

Już od 1 lipca br. można wypocząć w hotelu ibis Styles Bielsko-Biała. Dzięki gruntownej renowacji przestrzeni ogólnodostępnych przeniesiemy się w świat Fiata 126p i lat świetności polskiego przemysłu samochodowego. Odnowiono również elewację, a koszt całej inwestycji wyniósł 1,5 mln PLN. Koncepcję modernizacji obiektu opracowała firma Tremend Sp. z o.o.

ibis Styles BB_pokój

ibis Styles Bielsko-Biała – podróż do lat 70.

ibis Styles BB_elewacjaNie ma dwóch takich samych hoteli ibis Styles na świecie, wszystkie posiadają wyjątkowy charakter i osobowość. Obiekty charakteryzuje wyjątkowa atmosfera, nowoczesny wystój, dynamika oraz gościnność. Motywem przewodnim we wnętrzach hotelu ibis Styles Bielsko-Biała jest polski przemysł samochodowy nierozerwalnie niegdyś związany z mieszczącą się tu Fabryką Samochodów Małolitrażowych „Polmo” Bielsko-Biała, która od 6 czerwca 1973 produkowała legendę – Polskiego Fiata 126p. Inspiracje, również Fiatem 125p, znajdziemy na drzwiach pokoi hotelowych czy sal konferencyjnych. Nie zabrakło ich także w lobby utrzymanym w biało-srebrnej i czerwonej kolorystyce. Lampy tam umieszczone nawiązują w swoim designie do reflektorów samochodowych. Na ścianach natomiast znajdziemy grafiki przedstawiające te kultowe dla Polaków auta. Pośród nich znajdziemy również mapę miasta, przy pomocy której goście mają możliwość dzielenia się wskazówkami dokąd warto się udać w pobliskiej okolicy.

Hotel zmienił się również na zewnątrz. Czarno-biała, minimalistyczna elewacja z ciekawie rozmieszczonymi lampami sprawia imponujące wrażenie.

Komfortowy przystanek

W hotelu znajdziemy 133 pokoje, w tym także te przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W każdym z nich znajduje się telewizor LCD z kanałami satelitarnymi i radiem oraz nieograniczony dostęp do WiFi. W cenę noclegu wliczone jest również śniadanie w formie bufetu.

Rezerwuj nocleg w hotelu ibis Styles Bielsko-Biała

„Hotel ibis Styles Bielsko-Biała znajduje się w doskonałej lokalizacji, umożliwiającej wygodne zwiedzanie malowniczych terenów Podbeskidzia, Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego” – zaznacza Monika Michałek, dyrektor hotelu. – „Podróż nie tylko w góry, ale również do źródeł polskiego przemysłu motoryzacyjnego można rozpocząć całą rodziną dzięki ofercie specjalnej. Jej częścią są wyjątkowe ceny na pokoje, ale również specjalnie urządzony kącik, gry i niespodzianki, a także dedykowane dla dzieci kanały telewizyjne. Dysponujemy również pięcioma kompletnie wyposażonymi salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni ponad 300m2. Jest to więc dobre miejsce na seminaria i spotkania biznesowe.”

Bielsko-Biała – na granicy Śląska Cieszyńskiego i ziemi krakowskiej

Hotel ibis Styles Bielsko-Biała znajduje się przy drodze łączącej Katowice z Żywcem w niewielkiej odległości od obwodnicy, niespełna 3 km od głównego dworca kolejowego i dworca autobusowego. Do lotnisk Kraków Balice czy Katowice – Pyrzowice jest jedynie 90 kilometrów. Miasto formalnie powstało dopiero 1 stycznia 1951 r. w wyniku połączenia dwóch miejscowości, położonego na Śląsku Cieszyńskim Bielska oraz małopolskiej Białej. Doliczymy się na jego terenie aż 17 szczytów górskich. Choć samo centrum znajduje się na wysokości 313 m n.p.m., to najwyższym punktem jest mierząca 1117 m n.p.m. góra Klimczok należąca do pasma Beskidu Śląskiego. Bielsko-Biała to również raj dla początkujących speleologów ze względu na liczne w okolicy jaskinie. W granicach miasta znajdują się łącznie cztery zespoły przyrodniczo-krajobrazowe, w tym Dolina Wapienicy, która uznawana jest za pierwsze w Polsce miejsce, gdzie wprowadzono w życie ideę parku ekologicznego, czyli połączenie ochrony przyrody z bezpośrednią edukacją ekologiczną.

Większość zabytków pochodzi z XIX stulecia, kiedy to obydwie miejscowości stały się ważnymi ośrodkami przemysłowymi i znacznie się rozrosły. Warto jednak zwiedzić Stare Miasto charakteryzujące się średniowiecznym układem urbanistycznym i zabudową pochodzącą głównie z XVI-XIX wieku, czy Zamek Książąt Sułkowskich pełniący teraz rolę Muzeum Historycznego.

To jeszcze nie wszystko, bo w okolicy tego ponad stusiedemdziesięciotysięcznego, najlepiej rozwiniętego gospodarczo miasta Polski, znajdziemy również jeszcze kilka innych atrakcji.

(Informacja prasowa)

Comments

comments