Wszystko, co powinieneś wiedzieć o lataniu – infografika lotniska w Kopenhadze

W dobie globalizacji coraz częściej przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Dla wielu osób podróże biznesowe są codziennością, a w samolotach i na lotniskach spędzają więcej czasu niż w biurze. Jednak częste latanie, zmiana stref czasowych i życie w podróży może odbić się negatywnie na zdrowiu. Co robić, żeby temu zapobiec? Jak ułatwić sobie latanie? Lotnisko w Kopenhadze opracowało infografikę pokazującą jak latać zdrowo, co ze sobą zabrać oraz jakie aplikacje warto zainstalować przed podróżą.

Infografika_CPH_900px

Dobra forma w przestworzach

Zmiany czasu i towarzyszące temu bóle głowy czy bezsenność potrafią być bardzo uciążliwe. W celu zminimalizowania negatywnych skutków warto zrezygnować z tabletek na bezsenność oraz napojów i środków zawierających alkohol czy kofeinę. Zażywanie ich jeszcze bardziej zaburza gospodarkę organizmu i utrudnia funkcjonowanie. Nic tak nie męczy jak nieustanny hałas. Dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zaopatrzenie się w słuchawki tłumiące dźwięki. Cisza pomaga uniknąć stanu przewlekłego zmęczenia. Kolejną prostą wskazówką na zdrowe latanie jest założenie wygodnego ubrania. Banalne, jednak wielu z nas o tym zapomina. Luźny, niekrępujący ubiór pomaga w zachowaniu dobrego samopoczucia. Czasami jadąc w podróż biznesową nie mamy możliwości zmiany stroju, jednak warto pamiętać o tym, żeby wybrać ubiór, w którym czujemy się najbardziej komfortowo.

Wykorzystaj czas na przesiadkę

Podczas lotów długodystansowych często czeka nas przesiadka oraz oczekiwanie. Niektóre porty lotnicze starają się maksymalnie skrócić czas oczekiwania na transfer. Dla przykładu, na lotnisku w Kopenhadze czas na przesiadkę dla samolotów latających w strefie Schengen wynosi do 30 minut, a w przypadku lotów międzykontynentalnych do 45 minut. Wolny czas w trakcie przesiadki warto wykorzystać efektywnie, aby zregenerować siły przed kolejnym lotem. Dobrą praktyką jest wypicie dużej ilości wody, pomoże to w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu oraz uchroni przed nieprzyjemnymi skutkami zmian stref czasowych. Warto też poruszać się spacerując po lotnisku. Wpłynie to dobrze zarówno na mięśnie, jak i na samopoczucie. Zdarza się, że osoby podróżujące w celach biznesowych finalizują ostatnie przygotowania do spotkania i potrzebują do tego internetu. Niektóre porty jak np. lotnisko w Kopenhadze oferują darmowy, nielimitowany dostęp do sieci. Stanowi to znaczne ułatwienie dla podróżujących. Czas na lotnisku jest też dobrą okazją do zrobienia zakupów w strefie bezcłowej, gdzie można znaleźć zarówno produkty uniwersalne, jak i typowe dla danego kraju czy regionu. Jadąc w podróż biznesową często brakuje czasu na to, żeby kupić upominki dla bliskich na miejscu, dlatego warto o tym pamiętać podczas przesiadki.

Czy leci z nami smartfon?

Osoby, które przemierzają co roku setki mil prawdopodobnie mają już w głowie listę niezbędnych rzeczy do zabrania. Jednak czasami warto zweryfikować czy nie pojawiły się nowe, ciekawe sprzęty ułatwiające podróż. Wraz z dynamicznym rozwojem nowych technologii, powstało też wiele użytecznych aplikacji, które warto znać podróżując zarówno biznesowo, jak i turystycznie.

Aplikacja Tripadvisor pomoże w znalezieniu miejsc noclegowych, połączeń lotniczych oraz restauracji dopasowanych do preferencji podróżującego. XE Currency jest szczególnie przydatna osobom odwiedzającym kilka krajów podczas jednej podróży. Służy do przeliczania walut i śledzenia ich kursów. Wi-Fi Finder pomoże w znalezieniu dostępnych sieci bezprzewodowych. Lotnisko w Kopenhadze, na przykład, stworzyło też specjalną aplikację – CPH Airport – dzięki której można łatwo sprawdzić grafik lotów, odnaleźć konkretne miejsca na lotnisku czy zobaczyć panoramiczną mapę całego obiektu. Kolejną ciekawą aplikacją jest Flightradar24, która umożliwia śledzenie lotu. W czasie rzeczywistym wyświetla ruch na mapach Google oraz podaje szczegółowe dane dotyczące samolotu oraz pokonywanej trasy.

Stosując się do przedstawionych zaleceń latanie może być przyjemniejsze i mniej inwazyjne dla organizmu. Warto korzystać z praktycznych rozwiązań i cieszyć się dobrym samopoczuciem w podróży.

Infografika CPH(Informacja prasowa)

Comments

comments