Novotel Poznań Centrum 4* – MyRoom Chillout – recenzja hotelu

11 marca br. miałem przyjemność ponownie nocować w hotelu Novotel Poznań Centrum, który jest w przebudowie. Docelowo będzie tu kolejne po m.in. Novotel/ibis Wrocław combo hotelowe. Na niższych kondygnacjach będzie ibis, a na wyższych Novotel. Wszystko oczywiście w najnowszych standardach wizualizacyjnych. Część zdjęć do poniższego wpisu zrobiłem wypożyczonym telefonem Honor8.

Tym razem zarezerwowałem pokój MyRoom Chillout. Czym w ogóle jest MyRoom? To pokój tematyczny, zaprojektowany przez m.in. pracowników hotelu. Tematem przewodnim może być np. bieganie, rodzina, czy też relaks. Mój MyRoom nosił nazwę Chillout, więc jak zapewne się domyślacie zaprojektowano go z myślą o wcześniej wspomnianym relaksie.

Już od progu pokoju można było zauważyć, że w środku będzie oryginalnie. Nie była to tapeta, tylko prawdziwe drewno!

Wnętrze pokoju prezentowało się następująco. Dużo zieleni i brązu, poduszki bardzo wygodne w zachowanej kolorystyce. Brakowało jedynie gniazdek z prądem przy łóżku.

zdjęcie wykonane telefonem Honor8

Więcej zdjęć pokoju poniżej.

 

Gdy wszedłem do środka naprawdę dobrze się poczułem. Na ścianach bardzo ładne fototapety, wygodne poduszki na łóżku. Ekspres do kawy Nespresso, nawet płyty CD z relaksacyjną muzyką. Zwróciliście uwagę na dość oryginalną lampkę? Wykonana oczywiście z drewna!

W łazience było równie przyjemnie. Tutaj panowała kolorystyka zielono-biało-brązowa. Na dodatek panował tu bardzo ładny zapach. (mimo, że płyn już się skończył, to patyczki były nim nasiąknięte).

W tym hotelu po raz pierwszy pojawiłem się w moich nowych butach, które dostałem od niemieckiego oddziału AccorHotels. Promuje się hashtagiem #myjourneybegins. Akurat dobrze się złożyło, bo dwie godziny wcześniej uszkodziłem swoje buty na jednej z hal. Wszedłem na popsutą drewnianą euro-paletę i zrobiła się dziura.

Po tej wizycie jeszcze bardziej polubiłem hotel Novotel Poznań Centrum. Ten pokój zdecydowanie bardziej mi się podobał, niż temu, który opisywałem Wam we wrześniu 2016 roku. Jedzenie w hotelu pozostało na niezmiennym, bardzo dobrym poziomie. Po ciężkim tygoniu na targach turystycznych ITB Berlin cieszę się, że mogłem odpocząć właśnie w tym MyRoomie. Zdecydowanie polecam.

Aktualnie jak już wcześniej wspomniałem w hotelu trwa remont pokoi, a już wkrótce rozpocznie się remont powierzchni ogólnodostępnych – lobby oraz m.in. restauracji. Na dole przy recepcji będzie znajdowała się kawiarnia i całość będzie oparta o popularne standardy openlobby.

Chętnie tam wrócę i sprawdzę jak zmienił się ten hotel.

Rezerwuj nocleg w hotelu Novotel Poznań Centrum

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments