Uczta polskich smaków w Radisson Blu Hotel Kraków

W styczniu w ramach Bufetu Surf&Turf w hotelu Radisson Blu Kraków gości zaskoczy regionalna kuchnia polska. Na talerzach zagoszczą przysmaki podhalańskie, podkarpackie, lubelskie, wielkopolskie i inne. To dobra okazja by w jednym miejscu skosztować potraw i lokalnych przysmaków znajdujących się w kanonie kulinarnym tak wielu zakątków kraju.

pierogi

Często się zdarza że Polacy w dzisiejszych czasach nie mają wiele czasu na celebrowanie posiłków. Jemy szybko i wybieramy to co da się szybko przyrządzić. Lubimy co prawda jeść dobrze, ale rozsmakowujemy się np. w kuchni włoskiej, czy w kuchniach orientalnych. Rodzime, polskie dania kojarzą nam się z kuchnią serwowaną raczej „od święta”, a do tego ich przygotowanie wydaje się nam czasochłonne i skomplikowane.
Tymczasem polska kuchnia regionalna nadal ma wiele do zaoferowania. To nie tylko bigos, pierogi, fasolka czy flaczki. To bogactwo naszej rodzimej kuchni. Niekiedy połączenie smaków prostych składników daje niepowtarzalny smak, a czasem to tradycyjny charakter naszych regionalnych produktów wpływa na znakomitość dania. Kucharze Radisson Blu Hotel Kraków – Szef Kuchni Stanisław Bobowski oraz Sous Chef Miłosz Kowalski, postanowili w styczniu, w ramach tematycznego bufetu Surf&Turf, zaserwować zapomniane smaki polskiej kuchni. To świetna okazja by poznać lokalne potrawy z różnych regionów Polski, dać się zaskoczyć smakom, uwieść zapachom, a dla wielu szansa by przypomnieć sobie najlepsze smaki z dzieciństwa.

Tanie bilety lotnicze w promocyjnych cenach kupimy na tripsta.pl

„Chcemy przypomnieć Polakom co to znaczy dobrze zjeść. Dlatego trochę w tym miesiącu nieco zmienimy koncepcję naszego bufetu Surf&Turf i zaserwujemy prawdziwą polską ucztę. Będzie na przykład karp zatorski wędzony, pasztet z zająca, kaczka pieczona z jabłkami, terina z gęsi, lokalne wędliny z różnych zakątków kraju, czy świetne polskie sery zagrodowe – młode i długo dojrzewające. Oprócz bardziej znanych potraw podamy między innymi takie niespodzianki jak forszmak, prozioki, pierogi kudłate, parzy broda, czy danie o nazwie ‘ślepe ryby’z myrdyrydą” – wymienia Miłosz Kowalski Sous Chef w Radisson Blu Hotel Kraków.

Będą i bardziej znane pierogi, podhalańska kwaśnica, czy rolada śląska, a także coraz bardziej popularny ostatnio chleb prądnicki i uwaga – na jednym stole obok siebie znajdą się krakowskie obwarzanki i bajgle. Na deser skosztować można między innymi rogali Marcińskich, wadowickich kremówek czy kruszonki ze śliwek albo racuchów z jabłek z Łącka.

Miłosz Kowalski uchylił też rąbka tajemnicy i zdradził sekret tzw. „ślepych ryb”: „Nazwa jest przewrotna i nie ma nic wspólnego z rybami ani tym bardziej pozbawianiem ich oczu. To tradycyjna wielkopolska zupa ziemniaczana. W ‘chudych’ latach więcej oczu wpatrywało się w garnek niż pływało w nim „oczek” tłuszczu – ponieważ nie była gotowana na mięsie. Mój przepis to wersja nieco wzbogacona, bo gotowana na wywarze mięsnym”.

Tanich noclegów szukamy na: HotelsCombined.com

Hotelowa restauracja Milk&Co serwuje polski bufet Surf&Turf w każdy czwartek, piątek i sobotę stycznia od 18:00 do 23:00. Obok naszych tradycyjnych, regionalnych dań bufetowy stół będzie obfitował w owoce morze i ryby – zarówno te z europejskich targów rybnych jak i ryby polskie – pojawi się np. okoń, sandacz, czy karp.

Przepis Miłosza Kowalskioego na „ślepe ryby”

Składniki:

  • 20 dag mięsa wieprzowego
  • 1 kg ziemniaków
  • pęczek włoszczyzny, dodatkowo 10 dag marchwi
  • łyżka masła
  • łyżka mąki pszennej na myrdyrdę (zasmażkę)
  • sól, pieprz, maggi do smaku

Przygotowanie:

  • Umyć mięso, zalać wodą i ugotować wywar.
  • Po około 40 minutach wrzucić starannie obraną, opłukaną włoszczyznę i obrane, pokrojone w kostkę ziemniaki.
  • Po ugotowaniu wszystkie warzywa należy przecisnąć przez durszlak (nie miksować) zaprawić  myrdyrdą i doprawić do smaku.
  • Można podać z grzankami z pszennego pieczywa.

(Informacja prasowa)

Comments

comments