Vienna House wkracza na międzynarodowy rynek hotelarski

Nadszedł już czas. 1 lutego 2016 największa austriacka grupa hotelowa sfinalizuje swoje działania w kierunku wypozycjonowania się na rynku od nowa. Vienna International Hotels & Resorts przekształci się w Vienna House. Pod nową, wspólną marką Vienna House zjednoczą się indywidualne hotele w miastach i resorty w kurortach, designerskie hotele andel's by Vienna House, tętniące życiem hotele biznesowe angelo by Vienna House, jak również stawiająca na naturalność linia Vienna House Easy. Tym samym osiągnięty zostanie ważny kamień milowy w działaniach zapoczątkowanych pod koniec roku 2014 przez Ruperta Simonera, Prezesa Zarządu Vienna House.

Kluczowa była dla nas odpowiedź na pytanie: dlaczego robimy to, co robimy. Jesteśmy przekonani, że nie ma na świecie nic bardziej finezyjnego niż prostota. Zależy nam przede wszystkim na jednym: zachwycaniu naszych gości! To fundament naszej samoświadomości i podejmowanych działań. Chodzi o to, by być prawdziwym gospodarzem, a jednocześnie pozostać sobą. Nie zakładać żadnej maski i nie skostnieć w setkach sztywnych standardów.” – podkreśla Simoner, opisując esencję nowych wartości firmy. „Nowa identyfikacja wizualna, żywa kolorystyka i zdjęcia oraz mobilna, w pełni responsywna strona internetowa to konsekwencja tych założeń.”

Wszystkie zmiany w Vienna House wprowadzane są zgodnie z oczekiwaniami gości. Hotele kierują się zasadą bycia gospodarzem oraz stosują przemyślane, starannie dopracowane standardy dające pracownikom możliwie dużą swobodę działania. Vienna House kreuje kulturę osobistego witania gości, której symbolem jest otwarte, przyjazne lobby hotelowe. Udogodnienia technologiczne wprowadzane są w tych obszarach, w których mają one uzasadnienie z punktu widzenia gościa. Bezpłatny dostęp do szybkiego Internetu, internetowe usługi concierge oraz możliwość mobilnego zameldowania i wymeldowania to tylko kilka z przykładów. W ramach każdej z czterech linii hotelowych wprowadzone są – zależnie od pozycjonowania – nowe koncepcje dotyczące restauracji, baru i śniadania. Ich podstawą jest prosta filozofia gotowania, a kuchnia międzynarodowa, w rozumieniu czegoś, co jest ogólnodostępne w każdym zakątku świata, odeszła w zapomnienie. Z kolei kreatywność będzie królować w obszarze organizacji spotkań i konferencji. Wielofunkcyjne przestrzenie, nowe propozycje na przerwy kawowe ze zdrowymi przekąskami, a także niebanalne, wygodne umeblowanie: wszystko to sprzyja swobodnej wymianie pomysłów. Z kolei kwestia mobilności znajdzie swoje odzwierciedlenie w stacjach wypożyczania rowerów, stacjach ładowania pojazdów elektrycznych oraz stacjach wspólnego użytkowania samochodów. W hotelach turystycznych, które kierują swoją ofertę do rodzin, powstaną strefy zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. Hotele Vienna House już teraz oferują najwyższą jakość, jednak do końca roku 2016 zostaną przeprowadzone dalsze renowacje i udoskonalenia.

Dotyczy to przede wszystkim linii hoteli Vienna House Easy. Jako pierwszy oddany został do użytku odnowiony Vienna House Easy w Landsberg. Proponuje on obecnie zupełnie nowe wzornictwo pokoi, koncepcję śniadań w stylu piekarni z prostymi produktami najwyższej jakości, a także nową koncepcję baru odzwierciedlającą obecne trendy . Można tu spróbować oryginalnych napojów, w tym regionalnego dżinu lub soków z pobliskiego gospodarstwa.

Hotele Vienna House Easy umożliwiają samodzielny wybór pościeli. Minibar zastąpiono niewielkim sklepem znajdującym się w lobby, w którym można nabyć zimne przekąski i napoje, a także niezbędne akcesoria oraz stylowe drobiazgi. Lobby to jednocześnie miejsce do pracy i odpoczynku. Spotkanie wokół jednego stołu niezmiernie ułatwia komunikację. Wysokie stoliki, sofy i fotele, naturalne tkaniny oraz nowoczesna technika: wszystko to zapewnia grupom dużą elastyczność podczas spotkań. Restauracje w tych hotelach czerpią inspirację ze słynnego wiedeńskiego Naschmarkt – targu przysmaków. Goście będą mogli zamówić m.in. najlepszą pizzę lub sushi w mieście od wyselekcjonowanych partnerów.

Jedna wspólna marka – cztery linie hotelowe

13 hoteli linii Easy jest synonimem lokalnej gościnności, domowej atmosfery i nastawienia na codzienne, proste przyjemności. Oferują wysokiej jakości produkty regionalne oraz serdeczną uwagę gospodarzy. Vienna House to eleganckie obiekty hotelowe w miastach i kurortach gwarantujące doskonały odpoczynek. Ta linia hotelowa łączy w sobie indywidualność, regionalizm i klasę. andel’s by Vienna House to designerskie hotele pełne klasy i stylu. Tutaj ton zawsze nadają: design, styl i nowoczesność. angelo by Vienna House to barwne, tętniące energią hotele koncepcyjne. Linię tę wyróżnia lobby i bar pełne życia oraz wzornictwo pokoi odwołujące się do azjatyckiego stylu.

Pierwszy człon nazwy, „Vienna”, nawiązuje do miejsca pochodzenia firmy, związanej z nim jakości życia, słynnej wiedeńskiej gościnności i energii miasta. Drugi człon, „House”, symbolizuje miejsce, z którym jesteśmy związani, gdzie możemy czuć się sobą. Miejsce, gdzie spotykają się rodziny i dokąd zapraszamy przyjaciół i gości jako gospodarze.” – tak Rupert Simoner uzasadnia decyzję dotyczącą nowej nazwy marki, mimo że grupa nie prowadzi obecnie hotelu w samym Wiedniu. „We wszystkich hotelach Vienna House panuje atmosfera współczesnego, nowoczesnego Wiednia. Odnaleźć w nich można również nasze europejskie korzenie i tradycje. Jeśli pojawi się stosowna możliwość, rozwiniemy działalność również w Wiedniu”.

Plany na rok 2016

Prezes Vienna House Rupert Simoner wraz z Martinem Ykemą, dyrektorem ds. operacyjnych i Johanną Weichselbaumer, dyrektor ds. finansowych, wspólnie analizują ubiegły, intensywny rok, snując jednocześnie szereg planów na przyszłość. „W roku 2015 zdefiniowaliśmy się na nowo – proces ten rozpoczęliśmy od wewnątrz. Zainwestowaliśmy w nowoczesne technologie, zaangażowaliśmy we wszystko naszych pracowników i wypracowaliśmy strategię marki. Proces ten dobiegł obecnie końca – wkraczamy teraz w fazę wdrożenia. Dysponujemy solidnym fundamentem i nowym pozycjonowaniem. Obieramy kurs na Europę, lecz idea ekspansji w innych kierunkach, takich jak Ameryka Północna czy Bliski Wschód, również nie jest nam obca.”

Kolejną kwestią, na której w roku 2016 firma skupi swoją uwagę, jest tzw. Employer Branding (marka pracodawcy). Vienna House wpisuje się w niszę pomiędzy małymi hotelami prywatnymi oraz dużymi – być może bardziej anonimowymi – sieciami hoteli. Hotele są zlokalizowane w dziesięciu krajach. Dzięki swojej różnorodności oferują międzynarodową atmosferę, dobre możliwości rozwoju kariery i zdobycia szerokich doświadczeń. Vienna House prezentuje się jako marka osobista, bezpośrednia oraz naturalna. Pracownik może tu być sobą, nie musi przywdziewać „maski” i dysponuje odpowiednią swobodą działania. Ma również dostęp do wielu programów szkoleniowych. Poza programem zarządzania talentami „Victor”, Vienna House Academy proponuje ponad 60 szkoleń w dwunastu dziedzinach, jak również kursy eksperckie prowadzone we współpracy z doświadczonymi organizacjami z różnych krajów. Niebawem wprowadzona zostanie nowoczesna platforma treningowa do tzw. micro-learningu. Treści w małych porcjach będą przesyłane bezpośrednio na smartfony pracowników.

Żywe wartości marki, działanie z perspektywy gościa oraz upraszczanie – to nowa strategia Vienna House w pigułce.” – konkluduje Simoner.

(Informacja prasowa)

Comments

comments