20 lat Polskich Linii Lotniczych LOT w sojuszu Star Alliance

Dokładnie 20 lat temu Polskie Linie Lotnicze LOT dołączyły do Star Alliance, umożliwiając w ten sposób ciągły rozwój marki LOT na świecie, ale także zyskując dla swoich pasażerów dodatkowe korzyści. Dzięki członkostwu w sojuszu i zawieraniu umów codeshare z liniami partnerskimi takimi jak Lufthansa, Air China czy Singapore Airlines, polski przewoźnik rozszerza zasięg swojej siatki połączeń. W efekcie pasażerowie PLL LOT mogą korzystać z lotów do niemal każdego miejsca na świecie. Najpopularniejsza wspólna oferta „Star Alliance Round the World fare” umożliwia podróż dookoła świata z jednym biletem, ważnym na wybrane rejsy przewoźników sojuszu.

Dzięki koordynacji rozkładów z partnerami aliansowymi i koncentracji ich operacji na wspólnych terminalach wybranych portów lotniczych, pasażerowie istotnie skracają czas swojej podróży. Z kolei pasażerowie programu Frequent Flyer mogą gromadzić i wydawać mile na dowolne loty Star Alliance, a także uzyskać status Gold uprawniający do wielu korzyści, takich jak bezpłatny dostęp do saloników biznesowych na lotniskach, priorytetowa odprawa i wejście na pokład, szybka ścieżka kontroli bezpieczeństwa oraz dodatkowy limit bagażu. Uczestnictwo w sojuszu to także gwarancja najwyższych wspólnych standardów bezpieczeństwa i jakości, które są regularnie audytowane i udoskonalane. Dla linii lotniczej to okazja do wymiany wiedzy i dobrych praktyk, co przekłada się na późniejsze pozytywne doświadczenia pasażerów na każdym etapie podróży.

Już od 20 lat rozwijamy nasz produkt wspólnie z najbardziej rozpoznawalną na świecie marką aliansu lotniczego. Pragnę wyrazić podziękowania organizacji Star Alliance i wszystkim liniom członkowskim za wzorową wieloletnią współpracę. Dziękuję również pasażerom wybierającym Polskie Linie Lotnicze LOT i jej partnerów – bo ważne, z kim podróżujesz – mówi Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki Połączeń w PLL LOT.

(Informacja prasowa)

Comments

comments