5. edycja projektu SamoDZIELNI

Polski Holding Hotelowy został Partnerem 5. edycji projektu społecznego SamoDZIELNI, realizowanego przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju. W miniony weekend uczestnicy programu – wraz z opiekunami – gościli w Regent Warsaw Hotel.

 – Wspieranie projektu SamoDZIELNI Fundacji PFR jest dla naszej firmy niezwykle ważne. Cieszymy się, że uczestnicy projektu zgłaszają chęć odbycia stażu w naszych hotelach. Życzymy im, aby wykorzystali ten czas jak najlepiej dla swojego rozwoju. Chcemy im pokazać, że jedną z możliwości wyboru ścieżki zawodowej jest hotelarstwo, gdzie można rozwijać się, awansować i spełniać swoje pasje – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

 Podczas zorganizowanej dla uczestników oraz opiekunów uroczystej kolacji Adriana Biernatowicz-Jadczak, dyrektor Regent Warsaw Hotel, opowiedziała o hotelu oraz o zaangażowaniu Polskiego Holdingu Hotelowego w kolejną już edycję projektu. Zostały również wręczone certyfikaty ukończenia stażu przez trzech stażystów z IV edycji programu.

– Wszystkie osoby, które  odbywały staż w naszym hotelu, wykonywały swoje obwiązki sumiennie i z bardzo dużym zaangażowaniem. Wkraczanie w dorosłość to ważny i decydujący okres w życiu młodych ludzi, dlatego mamy szczerą nadzieję, że zaraziliśmy ich pasją do hotelarstwa i zwiążą swoja przyszłość właśnie z sektorem hospitality – podkreśla Adriana Biernatowicz-Jadczak, dyrektor Regent Warsaw Hotel.

Jakub, Marek i Mikołaj szkolili się w obszarze m.in. zadań realizowanych przez zespół ds. utrzymania czystości, zespół ds. obsługi klienta, w kuchni czy w sekcji restauracji Venti-tre.  Pozytywna opinia opiekuna praktyk zaowocowała przedstawieniem oferty zatrudnienia, z której cała trójka skorzystała.

– Cieszę się, że otrzymałem możliwość odbycia stażu w hotelu Regent. Dzięki niemu poznałem obowiązki w różnych działach, nauczyłem się pracy w zespole oraz zdobyłem pierwsze doświadczenie zawodowe i ważny punkt w moim CVmówi stażystka Marek  (obecnie pracownik działu bankietów w Regent Warsaw Hotel).

SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju stworzony, aby pomóc młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy. Fundacja PFR już 5 rok wspiera ich w tym ważnym momencie w życiu. W miniony weekend uczestnicy 5. edycji projektu rozpoczęli swoją przygodę i zaczęli uczyć się, jak skutecznie i odważnie wejść na rynek pracy. Polski Holding Hotelowy, w ramach współpracy partnerskiej z Fundacją PFR, zapewnił wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom noclegi w pięciogwiazdkowym hotelu Regent.

Partnerami tegorocznej edycji programu zostali Polski Holding Hotelowy oraz Centralny Dom Technologii. Patronat honorowy nad projektem objęli: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: www.fundacjapfr.pl/samodzielni

(Informacja prasowa)

Comments

comments