Accor prezentuje Emblems Collection – urzekającą kolekcję unikalnych hoteli luksusowych

Accor, wiodąca grupa hotelarska na świecie, startuje z nową linią unikalnych butikowych hoteli i luksusowych kurortów pod marką Emblems Collection. Pierwszym flagowym obiektem kolekcji będzie Guiyang Art Center Hotel, Emblems Collection, leżący w sercu chińskiej prowincji Guizhou. Obiekt pierwszych gości przyjmie w grudniu 2022 roku. Do 2030 roku Accor planuje otworzyć 60 hoteli należących do Emblems na całym świecie.

Emblems Collection dodaje świeżości i nowego, ekscytującego wymiaru do oferty obiektów luksusowych Accor. Jednym z kluczowych celi naszej strategii jest dynamiczny rozwój najsilniejszych linii i wiodących marek luksusowych, nie zapominając przy tym o całym portfolio grupy, na które składa się ponad 40 marek na całym świecie – zaznacza Sébastien Bazin, prezes i CEO Accor. – Emblems Collection to hotele, których poszukują podróżnicy ceniący wysokiej klasy doświadczenia w butikowym stylu. To także ukłon w stronę hotelarzy, którzy cenią niezależne marki współtworzone z myślą o korzyściach współpracy z globalnym partnerem.

Wraz ze stworzeniem Emblems Collection grupa Accor umacnia swoją pozycję w sektorze marek luksusowych, inspirując się globalnym sukcesem butikowych hoteli wchodzących w skład  MGallery Hotel Collection. Bogate portfolio luksusowej marki liczy w tej chwili ponad 100 hoteli butikowych na całym świecie. Dzięki podobnym, elastycznym podejściu w segmencie luksusowym do Emblems Collection dołączą unikalne obiekty wyróżniające się charakterystycznym designem, destynacją czy środowiskiem mieszkańców. Nawiązując do stylowej elegancji, charakterystycznymi elementami marki będą: luksusowe otoczenie, baseny godne galerii na Instagramie oraz tętniące życiem przestrzenie publiczne.

Obiekty wchodzące w skład Emblems Collection zostaną podzielone na trzy kategorie:

  • Emblems Collection Heritage – wizytówki wybranej destynacji, hotele współtworzące charakter miasta, miejsca lub kraju; nieruchomości, które celebrują najważniejsze elementy historii i tradycje kulturowe,
  • Emblems Collection Retreat – obiekty wypoczynkowe zlokalizowane wzdłuż sielankowych plaż, w otoczeniu kojących krajobrazów lub wtulone w górskie stoki, oferujące luksusową ofertę spa i wellness z najwyższej klasy opieką, dbając o spokój i dobre samopoczucie,
  • Emblems Collection Signature – designerskie hotele, które ucieleśniają ideę najwyższej estetyki, stylu, będące jedynym w swoim rodzaju artystycznym podpisem projektantów i miejscowych społeczności dokładających do wyjątkowej spuścizny hotelu.

Zaprojektowany z myślą o niezależnych hotelarzach

Marka Emblems Collection powstała z myślą o potrzebach niezależnych właścicieli butikowych obiektów, oferując im elastyczne i łatwe do wdrożenia standardy pozwalające podnieść prestiż nieruchomości. Do ich dyspozycji jest także współpraca na zasadach umów franczyzowych – Emblems Collection to jedyna luksusowa marka Grupy Accor oferująca taką możliwość. Nowa linia zachęci hotele do zachowania swojej unikalnej tożsamości, co jest ważne dla wielu hotelarzy w dzisiejszej rzeczywistości. Co więcej, marka gwarantuje bezpośredni zwrot z inwestycji i możliwość maksymalizacji przychodów dzięki natychmiastowemu dostępowi do rozbudowanej platformy sprzedażowej, sieci dystrybucyjnej i programów lojalnościowych Accor.

Właścicielom i deweloperom, którzy stworzyli wyjątkowe, luksusowe hotele, lub którzy chcą wykreować nową, ekskluzywną ofertę, oferujemy markową kolekcję, pozwalającą na poprawę profilu nieruchomości także przy ograniczonym nakładzie na działania brandingowe i marketingowe – zauważa Agnes Roquefort, Chief Development Officer w Accor. – Dzięki Emblems Collection, każdy hotelarz może od razu zoptymalizować koszty i działania, wykorzystując siłę globalnej sieci dystrybucji Accor przy zwiększeniu dotarcia do odbiorców. Dlatego z zadowoleniem czekamy na współpracę z przyszłymi partnerami, chętnymi dołączyć do nowej i wyjątkowej kolekcji.

Pierwszy przystanek: Chiny

Guiyang Art Center Hotel to pierwszy reprezentacyjny hotel wchodzący w skład portfolio Emblems Collection. Obiekt znajduje się w znanym miejskim centrum sztuki Guiyang, które powstało jako luksusowa rezydencja prywatna. Nieruchomość jest perełką regionu, który przyciąga rzesze turystów dzięki niesamowitym widokom, pełnej spokoju przestrzeni oraz atmosferą wymarzonego wypoczynku i wellness.

Guiyang Art Centre Hotel, Emblems Collection

Miasto Guiyang słynie z cudownego, ciepłego klimatu i cieszy się zapierającą dech lokalizacją wzdłuż północnego brzegu rzeki Nanming. Z tego powodu często jest określane jako „stolica letnich kurortów w Chinach”. Jednocześnie Guiyang to jedno z najszybciej rozwijających się miast w kraju, wiodący punkt turystyczny i popularny kierunek dla ceniących luksus turystów, zarówno z Chin, jak i z zagranicy.

Jako jeden z najważniejszych rynków hotelarskich na świecie, Chiny są idealną lokalizacją do uruchomienia naszej najnowszej luksusowej marki. Mamy zaszczyt współpracować nad tym przełomowym projektem z Grupą HLC, liderem ze świata biznesu uznanym w prowincji Guizhou oraz całych Chinach. Współpraca nad urzeczywistnieniem wspólnej wizji – nowego hotelu Emblems Collection w Guiyang to dla na powód do dumy – podkreśla Gary Rosen, CEO, Greater China, Accor. – Wierzymy, że zarówno niesamowita nieruchomość, jak i świeży powiew gwarantujący przez nową markę wniesie nową energię do tego kultowego miejsca na mapie Chin.

Hotel oferuje gościom 64 niezwykłe apartamenty i dwie wspaniałe sale bankietowe pełne luksusowej atmosfery i eleganckiego stylu. Wymarzony wypoczynek zagwarantuje basen, spa i centrum fitness, a także wyrafinowany bar, salon i restauracja. Dzięki temu obiekt stanie się jednym z najpopularniejszych miejsc w stolicy prowincji Guizhou.

Accor planuje otwarcie w sumie 60 hoteli nowej kolekcji do 2030 roku. Grupa aktywnie poszukuje nowych i ekscytujących obiektów na całym świecie do włączenia w luksusową linię. W Europie kluczowymi destynacjami są Paryż i Praga, gdzie ekskluzywne hotele mogą dołączyć do grupy obiektów kategorii Heritage lub Emblems Collection Signature. Wśród pozostałych kandydatów znajdują się m.in. Londyn, Amsterdam, Berlin, Madryt, Marrakesz, Kair, Amman, Doha, Moskwa, Bangkok, Seul, Sydney, Montreal, Nowy Jork, Hawana, Cartagena, Santiago, Buenos Aires, Montevideo i Santiago. Dla Emblems Collection Retreat miejscami docelowymi są także Toskania, Mykonos, Bodrum, Algarve, Bali, australijskie Gold Coast i meksykańska Riviera Maya.

(Informacja prasowa)

Comments

comments