AccorHotels przejmuje Mövenpick Hotels & Resorts

AccorHotels podpisał umowę z Mövenpick Holding i Kingdom Holding dotyczącą przejęcia Mövenpick Hotels & Resorts, za kwotę 560 milionów CHF (482 milionów euro). Wartość transakcji oznacza, że przyjęto mnożnik 14,9x EBITDA 2019e przed transakcją (w tym koszty transakcji) i poniżej 10x EBITDA pro forma 2019e po transakcji, z uwzględnieniem synergii w zakresie rentowności i potwierdzonych projektów rozwojowych. Transakcja wpłynie na skumulowane dochody Grupy już od pierwszego roku.

Założona w 1973 roku w Szwajcarii, grupa Mövenpick Hotels & Resorts działa w 27 krajach, posiada w swojej sieci 84 hotele (ponad 20 000 pokoi) i jest szczególnie obecna w Europie i na Bliskim Wschodzie. Mövenpick Hotels & Resorts planuje także otwarcie 42 hoteli do 2021 r., z prawie 11 000 pokojami, ze znaczącą ekspansją na Bliski Wschód, Afrykę i region Azji oraz Pacyfiku. Grupa, która posiada najwyższej klasy specjalistyczną wiedzę w zakresie usług hotelowych i zatrudnia ponad 16 000 osób na całym świecie.

Sébastien Bazin, prezes i dyrektor generalny AccorHotels, powiedział: Dzięki przejęciu Mövenpick umacniamy naszą pozycję lidera na rynku europejskim i jeszcze bardziej przyspieszamy wzrost na rynkach wschodzących, w szczególności na Bliskim Wschodzie, w Afryce i regionie Azji oraz Pacyfiku. Marka Mövenpick, która idealnie uzupełnia nasze portfolio, to idealne połączenie nowoczesności i autentyczności. Jej europejskie i szwajcarskie dziedzictwo doskonale pasuje do AccorHotels. Przystępując do Grupy, będzie czerpać korzyści z siły AccorHotels, szczególnie w zakresie dystrybucji, budowania lojalności i rozwoju. Ta transakcja ilustruje strategię, którą zamierzamy realizować poprzez inwestowanie kapitału ze sprzedaży udziału w AccorInvest: wykorzystania możliwości taktycznych dla wzmocnienia naszej pozycji i ugruntowania przywództwa, a także zwiększenia możliwości dalszego rozwoju.”

Mövenpick Hotels & Resorts skorzystają z programu lojalnościowego AccorHotels, kanałów dystrybucji i systemów operacyjnych, które pomogą zoptymalizować jego działalność.

Transakcja jeszcze bardziej wzmacnia obecność Grupy w Europie i na Bliskim Wschodzie oraz przyspiesza wzrost, szczególnie w kluczowych regionach, w których AccorHotels działa od wielu lat, takich jak Afryka i Azja.

Transakcja podlega zatwierdzeniom prawnym. Powinna zakończyć się w drugiej połowie 2018 r.

(Informacja prasowa)

Comments

comments