Carlson Rezidor zapowiada otwarcie hotelu Park Inn by Radisson w Katowicach

Carlson Rezidor ma przyjemność ogłosić, że sfinalizował proces podpisywania umowy dotyczącej otwarcia trzeciego hotelu Park Inn by Radisson w Polsce: Park Inn by Radisson Katowice. Nasza marka hoteli klasy midscale rozwija się niezwykle dynamicznie w Europie Wschodniej, a w szczególności w Polsce.

Park Inn by Radisson Katowice otwarty zostanie w pierwszym kwartale 2018 roku, w jednym z istniejących już obiektów, który przechodzi w tej chwili proces dostosowywania go do potrzeb i standardów hoteli marki. Park Inn by Radisson Katowice zlokalizowany będzie w centrum miasta, z łatwym dostępem do głównych tras regionu śląskiego, w niewielkiej odległości od Parku Śląskiego oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Polska to kluczowy rynek z perspektywy planów naszego rozwoju, a nowy Park Inn w Katowicach wzmacnia naszą pozycję w segmencie hoteli średniej klasy w kraju. Na chwilę obecną posiadamy w Polsce łącznie 15 hoteli, które już działają bądź zostaną otwarte w najbliższym czasie. To nie jest nasze ostatnie słowo. Nieustannie rozwijamy się, by umacniać naszą sieć i wartość zarówno z perspektywy naszych właścicieli, jak i gości” – powiedziała Elie Younes, Executive Vice President & Chief Development Officer of Carlson Rezidor Hotel Group.

Park Inn by Radisson Katowice posiadać będzie 168 pokoi. Goście otrzymają do swojej dyspozycji dostęp do całodziennej restauracji, baru w lobby, siłowni oraz sauny. Obiekt oferował będzie ponadto ponad 1000 metrów kwadratowych rozbudowanego zaplecza konferencyjnego, w tym 370-metrową salę balową oraz parking podziemny.

Katowice, będące częścią Górnośląskiego Związku Metropolitarnego, to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i drugie co do wielkości zaplecze wydarzeniowo-konferencyjne sprawia, że miasto stało się centrum nauki, przemysłu, handlu i usług logistycznych. Odnowiona Filharmonia Katowicka i olbrzymi Park Śląski podkreślają wyjątkowość tego miasta i dopełniają jego atrakcyjny obraz zarówno w oczach przedstawicieli biznesu, jak i turystów.

Katowice to także miasto akademickie z kilkoma uniwersytetami i uczelniami wyższymi, a także idealna lokalizacja dla świeżej i energicznej marki hoteli zbudowanej na wartościach wyrażanych łatwością wyboru, dostępnością i zorientowanej na społeczności. Takiej, jaką jest Park Inn by Radisson.

W 2018 roku Katowice będą gospodarzem organizowanego przez ONZ globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej – COP 24.

Operatorem i zarządcą Park Inn by Radisson będzie Rezidor Hotel Group.

(Informacja prasowa)

Comments

comments