Courtyard by Marriott i Moxy w szczecińskim Posejdonie!

Posejdon Szczecin Courtyard by Marriott Moxy

Prowadząca biznes w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii sieć Legend Hotels podpisała umowę na prowadzenie dwóch hoteli pod marką Marriott International w szczecińskim POSEJDONIE. Courtyard i Moxy przyjmą gości na przełomie 2019 i 2020 roku.

Trójstronna umowa podpisana została przez Tarmo Sumberga, prezesa Legend Hotels, Janusza Mitulskiego z Marriott International, oraz Annę Węgrzyniak i Marcina Woźniaka z ramienia Porto, inwestora realizującego szczeciński projekt POSEJDON. Legend Hotels uzyskało franczyzę na prowadzenie obu hoteli pod markami Marriott International, a jednocześnie na wiele lat stało się najemcą liczącej ponad 11 700 metrów kwadratowych części hotelowej i kongresowej POSEJDONA.

To pierwsze hotele należące do największej na świecie sieci, które powstaną w Szczecinie. Jednocześnie POSEJDON to pierwszy przypadek, gdzie w jednym obiekcie znajdzie się Courtyard i Moxy. W czterogwiazdkowym hotelu znajdą się 134 pokoje, w trzygwiazdkowym 121, by łącznie móc przyjąć ponad 500 gości.

– Szczecin to najważniejsze miasto północno-zachodniej Polski. Z wielkim potencjałem turystycznym i świetnymi perspektywami biznesowymi. Otwarte na Skandynawię i Niemcy. Potrzebuje właściwej infrastruktury hotelowej i konferencyjnej – mówi Marcin Woźniak, członek zarządu Porto. – Moxy i Courtyard sprawiają, że Szczecinie powstaje obiekt realizujący światowe trendy kompleksowych i wielofunkcyjnych obiektów położonych w najlepszych lokalizacjach.

Będące częścią Courtyarda centrum kongresowe o łącznej powierzchni ponad 1 600 metrów kwadratowych, przyjmie wydarzenia dla ponad 1 000 uczestników. To znaczy, że Szczecin posiadać będzie miejsce do organizacji międzynarodowych wydarzeń kongresowych na najwyższym poziomie dla najbardziej wymagających gości i klientów. Dotkliwie takiego obiektu brakowało.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach kupicie na Skyscanner.pl | Flipo.pl | tripsta.pl

Posejdon Szczecin Courtyard by Marriott Moxy

– Widzimy wielki potencjał na szczecińskim rynku hotelarskim, tak jak w całej Polsce. Z dużą niecierpliwością czekamy na przyszłość, traktując projekt w Szczecinie jako wyjątkową część naszego portfolio – mówi Tarmo Sumberg, prezes zarządu Legend Hotels.

– POSEJDON jest jednocześnie miejscem pracy, miejscem odpoczynku, centrum kongresowym i aleją handlową – mówi Marcin Woźniak, członek zarządu Porto. – Dzięki dzisiejszej umowie zyskujemy w jednym momencie bardzo doświadczonego partnera z branży hospitality i największą na świecie hotelową markę, która łącznie dysponuje ponad milionem pokojów. To bardzo duże wzmocnienie POSEJDONA, ale też Szczecina. Potrzebował Marriotta i od dziś go ma.

(Informacja prasowa)

Comments

comments