Hotel marki AC by Marriott powstanie w Krakowie!

Inwestycja w Krakowie nabiera tempa! Przy al. 3 Maja 51 w sąsiedztwie Błoń Krakowskich, Parku Jordana oraz stadionu Wisły, powstaje hotel o pow. 22 000 m². Wyjątkowa lokalizacja bliskość centrum Krakowa, pokoje o powierzchni powyżej 26 m² oraz duża ilość miejsc parkingowych to tylko nieliczne z atutów obiektu. To nowe miejsce na mapie Krakowa, które z pewnością pod brandem Marriotta przyciągnie wielu gości biznesowych, jak również z sektor turystyczny. Obecnie budowa jest na etapie stanu surowego zamkniętego z wykończoną elewacją. AC by Marriott będzie posiadał 300 pokoi w 5 kategoriach, 9 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 670 m², wielofunkcyjną restaurację z ogródkiem o powierzchni 600 m², basen wraz zapleczem spa o powierzchni prawie 500 m². Dodatkowym atutem obiektu będzie garaż na 110 miejsc parkingowych oraz 3 miejsca autokarowe.

Inwestorem jest spółka z Grupy Portfel Inwestycyjny działająca na rynku Polskim od blisko 10-ciu lat, w ostatnim czasie, zainwestowała kilkaset milionów złotych w rozmaite projekty deweloperskie, a obecnie tworzy grupę hotelową. Grupa Portfel Inwestycyjny powstała z inicjatywy Macieja Zientary, bankiera inwestycyjnego, przedsiębiorcy, zarządzającego funduszami inwestycyjnymi.

Projekt zostanie sfinansowany we współpracy z Santander Bank Polska. „Jesteśmy dumni, iż jako największy prywatny bank w Polsce możemy finansować największy projekt hotelowy w Krakowie. Hotel z pewnością bardzo pozytywnie wpisze się w wizerunek Krakowa – miasta przyjaznego dla turystów i biznesu konferencyjnego” – mówi Małgorzata Sosnowska, dyr. Departamentu Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej Region Pd.-Wsch. w Santander Bank Polska. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na jesień 2020 roku. Za jego uruchomienie i zarządzanie odpowiada spółka operatorska z grupy Portfela Inwestycyjnego – Portfel Inwestycyjny Management zarządzana przez Agnieszkę Dąbrowską. To już drugi obiekt spółki PI Management, który będzie zarządzany pod marką Marriott, po 253-pokojowym Renaissance Old Town w Gdańsku, którego budowa już trwa. Spółka w planach ma kolejne obiekty w Krakowie i nie tylko. Od 2019 r. w portfolio Portfela Inwestycyjnego Apartamenty&Hotele znajdują się również Apartamenty w najmie krótkoterminowym w trzech topowych lokalizacjach w Krakowie.

AC by Marriott jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się marek hotelowych z portfolio Marriotta, która idealnie wpisze się swoim charakterem w styl tego miasta – mówi Janusz Mitulski, Senior Director Development CEE & Ukraine sieci Marriott International. Jesteśmy dumni, że trzeci hotel pod tą marką w regionie Europy Środkowo – Wschodniej, po Wrocławiu oraz Rydze, otworzy się właśnie w Krakowie, mieście, które jest najpopularniejszą destynacją turystyczną naszego kraju – dodaje Mitulski.

Biuro projektowe B2 Studio z Krakowa jest autorem projektu – głównym projektantem jest Witold Frączek pracujący od początku przy projekcie i podczas jego ewolucji. Dorobek biura obejmuje kilkaset zrealizowanych obiektów o zróżnicowanej funkcji, od budownictwa mieszkaniowego, poprzez budynki biurowe, hotelowe, przemysłowe do obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej. „Architektura budynku jest uporządkowana, wręcz klasyczna, ale równocześnie dynamiczna i nowoczesna, dzięki czemu doskonale wpisuje się w zobowiązujące otoczenie al. 3 maja i Krakowskich Błoń. Sposób kompozycji elewacji oraz zastosowane plastyczne środki wyrazu (eleganckie grafitowe elewacje kontrastujące z kolorami i światłem wnętrz), podkreślają jego wyjątkowy charakter budynku związany z jego funkcją. Lekkość bryły budynku uzyskano dzięki znacznej ilości przeszkleń, zwłaszcza w poziomie parteru, który w całości osłonięty jest szkłem fasadowym. Osiągnięty w ten sposób efekt wywołuje wrażenie obiektu unoszącego się w powietrzu” – dodaje Frączek.

Projekt wnętrz powstaje przy współpracy z biurem Tremend z Warszawy, które realizuje projekty dla takich marek hotelowych jak: Accor, Intercontinental, Marriott, Louvre Hotels „Krakowski projekt ma być elegancki i ponadczasowy. Zastosowana kolorystyka, to inspiracja kolorów ziemi i natury. Lokalizacja obiektu w bliskości Parku Jordana i Błoń Krakowskich pozwala na zastosowanie akcentów zieleni jako wyrazu bliskości z otaczającymi terenami. Wnętrza zaprojektowane są tak, aby obiekt przez najbliższe lata dawał poczucie harmonii, a nie sezonowej mody” – podkreśla Magdalena Fedorowicz – Boule.

(Informacja prasowa)

Comments

comments