Hotel Mercure Warszawa Airport 3*- recenzja hotelu

Hotel Mercure Warszawa Airport 3* (dawniej DeSilva Warszawa) położony jest w odległości ok. 5 km od centrum Warszawy i ok. 4 km od warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina. W środku mieści się 117 pokojów, restauracja oraz bar. Znajduje się tu również własny parking i garaż podziemny. Rezerwacji w tym hotelu dokonałem z myślą o porannym wylocie do Berlina następnego dnia – o godzinie 6.25. Bliska odległość do lotniska oraz możliwość dotarcia tam komunikacją miejską była dla mnie dodatkowym atutem.

2014-01-12 Hotel Mercure Warszawa Airport 044

Jako, że jestem członkiem programu partnerskiego Le Club Accorhotels o statusie Platinum dostałem bezpłatny upgrade do pokoju o podwyższonym standardzie oraz voucher na darmowego drinka. W pokoju również czekały dwa piwa Carlsberg oraz paluszki.

Pokój

Trochę się obawiałem jak będzie wyglądał mój pokój po ostatnich wizytach w hotel 5*, ale powiem szczerze, że byłem pozytywnie zaskoczony. Pokój miał wszystko co czego w danej chwili potrzebowałem. Telewizor z TV-Sat, biurko do pracy, dodatkowy stojak do pracy przy np. laptopie w pozycji leżącej, dobre oświetlenie…

2014-01-12 Hotel Mercure Warszawa Airport 007

… zestaw do parzenia kawy i herbaty, który nie ukrywam bardzo się przydał!

2014-01-12 Hotel Mercure Warszawa Airport 026

Jak widać na załączonym obrazku pokój był przestronny.

2014-01-12 Hotel Mercure Warszawa Airport 024

Dodatkowo kanapa oraz fotel.

2014-01-12 Hotel Mercure Warszawa Airport 028

W pokoju oczywiście była również cicho działająca klimatyzacja oraz szybko działający internet poprzez WiFi. W szafie znajdował się również sejf.

>>> Rezerwuj nocleg w hotelu Mercure Warszawa Airport <<<

Łazienka

Na wyposażeniu łazienki był prysznic,

2014-01-12 Hotel Mercure Warszawa Airport 018

suszarka oraz …

2014-01-12 Hotel Mercure Warszawa Airport 017

… firmowe kosmetyki.

2014-01-12 Hotel Mercure Warszawa Airport 019

Dodatkowo duża ilość ręczników oraz szlafrok.

Śniadanie

Niestety, nie mogłem przetestować oferty śniadaniowej nad czym bardzo ubolewam. Musiałem wyjść z hotelu ok. godziny 5 rano, żeby zdążyć na poranny lot do Berlina. Podczas meldowania się w hotelu zgłosiłem ten fakt i miła Pani poinformowała mnie, że przygotują tzw. lunch box na wynos. Bardzo mnie to ucieszyło, bo lecieć bez śniadania to niezbyt dobry pomysł. W zestawie śniadaniowym znajdowały się między innymi dwie kanapki, soczek 200 ml w kartonie, owoce oraz jogurt. Niestety zdjęcia nie posiadam, gdyż cały sprzęt fotograficzny miałem już spakowany.

Bar i restauracja

W hotelu znajduje się również restauracja oraz bar. Tutaj mogłem zrealizować swój powitalny voucher na bezpłatnego drinka. Moim drinkiem był sok wyciśniety ze świeżych pomarańczy oraz grejpfrutów. Można oczywiście wybrać coś innego z alkoholem.

2014-01-12 Hotel Mercure Warszawa Airport 036

I jeszcze rzut na restaurację.

2014-01-12 Hotel Mercure Warszawa Airport 039

Dojazd do lotniska

Z hotelu na lotnisko jest dogodny dojazd nawet komunikacją miejską. W godzimnach wczesno porannych również. Z przystanku położonego ok. 300 metrów od hotelu, na ulicy Hynka (przystanek Hynka 05) musiamy pojechać autobusem linii 401 jeden przystanek w kierunku „Marysin”. Wysiadamy na następnym przystanku Sasanki 03. Następnie z przystanku Sasanki 01 bezpośrednio do terminalu lotniska dojedziemy autobusami 188 oraz 175. Cała podróż zajmuje od 15 do 30 minut. Oczywiście na życzenie w recepcji można zamówić sobie taksówkę, jeżeli ktoś nie lubi jeździć autobusami, bądź też po prostu nie chce.

Podsumowanie

Byłem bardzo miło zaskoczony jakością oferowaną przez ten trzy gwiazdkowy hotel. Podobny nie był jeszcze w pełni ustandardyzowany z siecią Mercure, ale nie zauważyłem nic, co by  na to wskazywało. „Hotel średniej klasy dla biznesu i wypoczynku” – jak przeczytałem na stronie głównej hotelu  może być dobrym podsumowaniem tego obiektu. Można jeszcze tylko dodać – za rozsądną cenę.

>>> Rezerwuj nocleg w hotelu Mercure Warszawa Airport <<<

Pełna galeria zdjęć

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments