L Hotel – nowe doświadczenia hotelowe w Łodzi

Zabytkowy pałac Ludwika Heinzla zlokalizowany na terenie Rezerwatu Przyrody Las Łagiewnicki w Łodzi, zyska wkrótce nowy blask. Cały teren wokół zalewu na rzece Brzozie stanie się wyjątkowym kompleksem hotelowym (L Hotel), w którego skład oprócz zabytkowego Pałacu Ludwika Heinzla wejdą również dwie restauracje/sale eventowe w zabytkowych szklarniach, nowoczesny hotel, zbudowany w technologii pasywnej oraz wyspa z kilkoma apartamentami na wodzie. W hotelu znajdować się będzie również strefa aktywizacji ruchowej oraz kompleksowej regeneracji.

L Hotel nie będzie oferował typowych pokoi hotelowych ani typowych pobytów. Zarówno w nowym hotelu jak i w Pałacu do dyspozycji gości oddane będą przestronne apartamenty. Hotel będzie zapraszał do przeżywania w jego murach wyjątkowych doświadczeń hotelowych – kulinarnych, regenerujących, oczyszczających czy imprezowych.

Kompleks będzie składał się z kilku obiektów w tym:

Zabytkowa brama wjazdowa

– Wyburzona przez wojsko niemieckie podczas II Wojny Światowej brama rodziny Heinzlów z Parku Julianowskiego. Na podstawie zdjęcia otworzona z dostosowaniem do charakteru neoklasycystycznego pałacu.

Pałac, a w nim:

– 11 apartamentów od 60-300 m2, w tym apartament na II piętrze z własnym jacuzzi na dachu

– Sala Balowa

– Biblioteczka (miejsce do odpoczynku, czytelnia)

– Gentleman Lounge

– Chef’s Table

– Private Dining Room

– Kawiarnia z widokiem na park i staw, pomieszczeniem VIP oraz wyjściem na tarasy

– Rozległe tarasy jako nieodłączny element kawiarnii. Będą służyć również jako przestrzeń eventowa.

– Wellness – miejsce wypoczynku i relaksu na II piętrze (jacuzzi na dachu, sauny, strefa relaksu)

– Ogród zimowy – miejsce odpoczynku i relaksu wśród unikatowej roślinności z widokiem na park i stawy.

Hotel

W hotelu znajdować się będą: 32 apartamenty, kawiarnia Wellness serwująca dania o wysokich walorach prozdrowotnych tworzonych pod okiem wprawnych szefów kuchni i dietetyków. Hotel będzie spełniał funkcję oazy spokoju, to miejsce ucieczki od codzienności, miejsce bliskości z naturą, przejścia w tryb offline, dla gości szukających totalnego relaksu, głębokiego i regenerującego snu.
W przestrzeni hotelu w bliskiej od siebie odległości zaplanowano:
– strefę aktywizacji ruchowej w tym: przestronną siłownię, 2 korty do squash’a i 2 przestronne sale do ćwiczeń grupowych,
– 1400 m2 zielonych dachów,
– strefę kompleksowej regeneracji, w skład której wchodzić będzie: 11 gabinetów SPA (koncepcja holistycznego podejścia do zdrowia człowieka ze specjalnym naciskiem na reedukację jego zachowań prozdrowotnych),
– 2 pokoje relaksu,
– kompleks spójnie dobranych 10 saun i łaźni przyspieszających regenerację psychofizyczną tak gości pobytowych, jak i członków klubu.

Dwie restauracje usytuowane w zabytkowych szklarniach, pełniące również funkcję sal eventowych. Łącznie pomieszczą 250 os. w formacie zasiadanym.
Wyspę z apartamentem oraz 3 – 4 apartamenty na wodzie, cechujące się:
– przeszklonymi ścianami (z możliwością zasłonięcia),
– pasywnością wykonania z myślą o środowisku naturalnym,
– innowacyjnym podejściem do architektury, dzięki czemu goście będą mogli doświadczyć nietypowej usługi,
– powierzchnią 100m2.

Właścicielem obiektu jest prywatny inwestor. Planowane otwarcie poszczególnych elementów kompleksu odbędzie się w odstępach czasowych pomiędzy końcem 2020 r. i jesienią 2021 r.

Aktualnie trwają prace rewitalizacyjne na terenie pałacu oraz zabytkowych szklarni oraz prace projektowe.

Już dziś zapraszamy do śledzenia losów obiektu w mediach społecznościowych:

(Informacja prasowa)

Comments

comments