Nowy hotel sieci Best Western Hotels & Resorts w Poznaniu już otwarty!

14 czerwca został otwarty BW Premier Collection, Hotel Liberté 33. Nowy obiekt znajduje się w centrum Poznania, przy ulicy Libelta 33 i mieści się w zabytkowej willi, a także dobudowanej na jej tyłach nowoczesnej części. Oferuje łącznie 60 pokoi, restaurację L33 Bistro & Bar oraz sklep i winiarnię Foodwine. W hotelu znajduje się również przestrzeń konferencyjna, sauna i strefa fitness, a także podziemny garaż. Projekt budynku oraz rewitalizację zabytkowej willi przygotowała pracownia architektoniczna PB Architekci, prowadzona przez Piotra Bukowego, z kolei wnętrza zaprojektowała Pracownia Projektowa Sucharski.

Hotel Liberté 33 położony jest w samym centrum Poznania, w niedalekiej odległości od dworca, Teatru Wielkiego, Starego Rynku, a także od Międzynarodowych Targów Poznańskich – targowej stolicy Polski. Składa się z dwóch niezależnych budynków, tworzących jeden kompleks – z willi od frontu i nowo wybudowanej części z tyłu. Pierwszy z nich, czyli zabytkowa willa, została wybudowana w 1920 roku i łączy w sobie cechy neobaroku i klasycyzmu. Składa się z 5-ciu kondygnacji – na poziomie -1 znajduje się recepcja oraz restauracja Bistro & Bar L33. Druga część to nowoczesna, 5-cio piętrowa oficyna, w której podziemnej części znajduje się sauna, sala fitness oraz garaż.

Spółka Hotel Edison posiada i zarządza również hotelem Best Western Edison w Baranowie, który jest położony 14 km od centrum Poznania, nad Jeziorem Kierskim, w bliskiej odległości od Lotniska Ławica. Hotel działa już od kilku lat i zyskał szerokie grono stałych gości, którzy doceniają jego lokalizację, jakość obsługi oraz świetną kuchnię. To idealne miejsce na organizację spotkań firmowych czy imprez rodzinnych na świeżym powietrzu. Obok hotelu znajduje się Winnica Edison – pierwsze wina z rocznika 2020 są już dostępne w sprzedaży.

Otwarcie BW Premier Collection, Hotel Liberté 33 to wielki sukces naszego całego zespołu i dowód na to, że się rozwijamy i poszerzamy ofertę – poznański hotel jest drugim obiektem należącym do Spółki Hotel Edison. Cieszymy się, że udało nam się zakończyć inwestycję w tych niezmiernie trudnych czasach, ale pokazuje to tylko naszą siłę, determinację i dążenie do rozwoju. Naszym celem jest utrzymanie najwyższego poziomu obsługi gości, a standardy, które zbudowaliśmy w hotelu Best Western Edison będziemy wdrażać również tutaj – mówi prezes Przemysław Woźny.

– Poszerzenie oferty o nowy hotel w Poznaniu daje nam możliwość jeszcze lepszego dopasowania do potrzeb naszych gości – będą oni mogli wybrać bliskość centrum miasta lub podmiejski relaks, którym zawsze będzie towarzyszyć świetna jakość, bardzo dobra kuchnia i otwarty personel – dodał prezes Przemysław Woźny.

BW Premier Collection®, który należy do sieci Best Western Hotels & Resorts to marka starannie wyselekcjonowanych, ekskluzywnych hoteli. Oddaje ona w pełni swoje założenie, którym jest zapewnianie klientom wyjątkowych i niezapomnianych doświadczeń z pobytu pod każdym względem – doskonałej obsługi, udogodnień na miejscu oraz stylowych wnętrz, które swoim designem i wystrojem nawiązują do miasta lub regionu, w którym zlokalizowany jest obiekt. Liberté 33 oferuje łącznie 60 klimatyzowanych pokoi w czterogwiazdkowym standardzie, z bezpłatnym Wi-Fi. Na gości czekają oryginalnie urządzone wnętrza willi lub nowoczesna przestrzeń w nowej części budynku.

W Liberté 33 znajduje się przytulna restauracja L33 Bistro & Bar w angielskim stylu, będąca idealnym miejscem spotkań biznesowych czy rodzinnych zarówno dla gości hotelowych, jak i mieszkańców Poznania. Można spotkać się tu przy przekąskach i winie, wejść na lunch lub kawę, ale także zjeść posiłek a’la carte oraz spróbować różnego rodzaju ginów z całego świata. W hotelu otwarto również winiarnię Foodwine, będącą jednocześnie sklepem oraz winiarnią z szeroką ofertą win, w tym z winnicy Edison.

Chcemy, aby nasi goście w BW Premier Collection, Hotel Liberté 33 i Best Western Hotel Edison czuli się wyjątkowo i komfortowo oraz aby ich pobyt zawsze był pozytywnym doświadczeniem. W naszej pracy stawiamy na budowanie relacji, dlatego też indywidualne podejście do każdego gościa i zrozumienie jego potrzeb jest dla nas priorytetem. Wierzymy, że BW Premier Collection, Hotel Liberté 33 spełni oczekiwania wszystkich odwiedzających gości – jest to miejsce wypoczynku, ale także biznesu. Kierujemy naszą ofertę nie tylko do osób podróżujących, ale też do mieszkańców Poznania, lokalnych przedsiębiorców oraz do okolicznych firm, które będą mogły zorganizować tu konferencję, szkolenie lub spotkanie biznesowe. Nasz hotel to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania z bogatą ofertą dla przebywających w nim gości, ale także „miejsce spotkań” poznaniaków – powiedziała Anna Kubiak, dyrektor generalny hoteli BW Premier Collection, Hotel Liberté 33 i Best Western Edison.

Doskonała lokalizacja i bogata oferta hotelu Liberté 33 sprawiają, że jest to świetne miejsce na wyjazd biznesowy czy weekendowy wypoczynek w stolicy Wielkopolski. Miejsce z historią, ciekawie urządzone wnętrza oraz świetna kuchnia zachwycą wszystkich gości, niezależnie od celu wizyty. Z myślą o podróżujących służbowo, w hotelu stworzono także przestrzeń biznesową. Znajdują się tu dwie sale konferencyjne – pierwsza z nich zajmująca powierzchnię blisko 50 m2 pomieści 30 osób i znajduje się na parterze budynku. Z kolei druga, zlokalizowana na pierwszym piętrze, o powierzchni niespełna 30 m2, będzie idealnym miejscem na spotkania w mniejszym gronie.

W ciągu ostatniego roku branża hotelowa stanęła przed nieoczekiwanym, trudnym wyzwaniem. Jesteśmy jednak przekonani, że teraz wszystko zmierza ku lepszym czasom. Dlatego też skupiamy się na tym, co przyniesie nam przyszłość i jesteśmy tym bardziej dumni, że nasza sieć rozwija się w Polsce w tych wymagających warunkach. Piękny BW Premier Collection, Hotel Liberté 33, który został otwarty w Poznaniu, z pewnością zaoferuje klientom niezapomniane wrażenia z pobytu. Trzeba doświadczyć tego osobiście, ponieważ słowa nie oddadzą wyjątkowości i charakteru tego miejsca. Jest on częścią naszej starannie wyselekcjonowanej kolekcji hoteli butikowych BW Premier Collection®, która zachwyca gości wspaniałym wystrojem i najlepszą obsługą. Wierzymy, że w połączeniu z naszym ponad 70-letnim doświadczeniem i wsparciem, jako lidera branży, będziemy świadkami pięknego rozwoju nowego obiektu – mówi Saija Kekkonen, Dyrektor Zarządzająca Best Western Hotels & Resorts na Finlandię, Kraje Bałtyckie, Polskę i Rosję.

(Informacja prasowa)

Comments

comments