Obniżka cen biletów kolejowych w PKP Intercity

Spółka PKP Intercity w dniu wczorajszym poinformowała Rynek Kolejowy, że  obniża ceny biletów. Chodzi o ofertę „wcześniej” PKP Intercity, która była początkowo krytykowana za zbyt niskie progi promocyjne, a mianowicie bilet kupiony na tydzień przed odjazdem jest o 10 proc. tańszy, a na 15 dni przed wyjazdem o 15 proc. tańszy. Prawdopodobnie oferta nie cieszyła się dużym zainteresowaniem i PKP Intercity postanowiło podwoić progi zniżkowe. Nowa oferta wejdzie w życie już 15 września.

2012-06-27 IST_TRIP 018_sky

Kupując bilet na 7 dni przed planowanym odjazdem otrzymamy automatycznie zniżkę w wysokości 20 procent, natomiast na 15 dni przed podróżą zniżka będzie wynosić aż 30 procent.

„Dzięki odpowiednio niższym ofertom spodziewamy się przyciągnąć pasażerów, dla których do tej pory barierą była cena. 30% upustu zwłaszcza w kontekście kategorii EIC ma duże znaczenie. Dla przykładu w relacji Warszawa – Kraków – standardowa cena to 127 zł, a jeżeli pasażer kupi bilet wcześniej może liczyć na obniżkę o blisko 40 zł” – mówi Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity w rozmowie z Rynkiem Kolejowym.

Promocja będzie łączyć się z ulgami ustawowymi.

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments