Polska coraz ważniejsza dla Best Western

Do zarządu Best Western Hotels na Finlandię, kraje bałtyckie i Polskę dołączył Daniel Łukaszewicz z Grupy Dobry Hotel. Jest on drugim Polakiem, po Andrzeju Wójciku z Satoria Group S.A., we władzach firmy. To kolejny dowód na umacnianie pozycji Polski jako strategicznego rynku dla inwestycji w branży hotelarskiej w tej części Europy.

best-western-logo

Zarząd Best Western Hotels Osuuskunta, lepiej znany pod międzynarodową nazwą Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland, powitał w kwietniu w swym składzie kolejnego Polaka. Daniel Łukaszewicz na co dzień jest Dyrektorem ds. Rozwoju Grupy Dobry Hotel. Obok Andrzeja Wójcika z Satoria Group S.A. stał się drugim przedstawicielem naszego kraju zasiadającym w siedmioosobowym zarządzie firmy.

daniel-lukaszewiczDaniel Łukaszewicz jest absolwentem Politologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Z Grupą Dobry Hotel współpracuje od 2009 roku. Początkowo jako właściciel firmy zewnętrznej świadczył dla gdańskiego operatora hotelowego usługi marketingowe. Od 2011 roku jest zatrudniony w Grupie na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju. W ramach swoich obowiązków uczestniczy między innymi we wdrażaniu międzynarodowych standardów Best Western w hotelach Grupy. Pod niebiesko-żółtym logo ta dynamicznie rozwijająca się polska sieć prowadzi trzy ze swoich siedmiu obiektów. W planach są dalsze wspólne inwestycje – jeszcze w maju zostanie otwarty hotel we Wrocławiu, a do końca roku w Krakowie. Obydwa obiekty będą pierwszymi w planowanej sieci pod nazwą „Q Hotel”.

andrzej-wojcikPierwszym Polakiem w zarządzie Best Western Osuuskunta był Andrzej Wójcik. Ten doświadczony manager od roku 1999 pełni funkcję wiceprezesa Satoria Group S.A. będącej drugim, obok Dobrego Hotelu, strategicznym partnerem międzynarodowej marki w naszym kraju. Grupa Satoria obecnie prowadzi siedem hoteli, z czego cztery pod szyldem Best Western (po dwa w Warszawie oraz Krakowie).

– W zarządzie Best Western Hotels na Finlandię, kraje bałtyckie i Polskę zasiadają wyłącznie inwestorzy naszych hoteli. Dzięki temu mamy pewność, że sieć rozwija usługi i procedury kluczowe z punktu widzenia ich działalności. Dodatkowym zyskiem dla całego regionu jest doświadczenie, jakie reprezentują polscy członkowie zarządu. To przedstawiciele najdynamiczniej rozwijających się sieci na rynku – mówi Saija Kekkonen, CEO sieci Best Western Hotels Osuuskunta na Finlandię, Kraje Bałtyckie i Polskę.

Obecność dwóch przedstawicieli polskich inwestorów branży hotelarskiej w zarządzie jest odzwierciedleniem strategii sieci, dla której Polska jest obecnie jednym z najbardziej interesujących rynków. Pod marką Best Western prowadzonych jest w naszej części Europy 39 hoteli w trzech standardach: BEST WESTERN, BEST WESTERN PLUS i BEST WESTERN PREMIER. W Polsce znajduje się ponad połowa wszystkich obiektów.

Bilety w promocji można kupować na tripsta.pl, Flipo.pl oraz empikbilety.pl

– Polska to świetnie rozwijający się rynek, kluczowy dla Best Western w tym regionie. Przynależność do największej rodziny hotelowej na świecie i czerpanie z zebranych przez nas doświadczeń daje naszym partnerom w tym kraju dodatkową gwarancję powodzenia inwestycji – dodaje Gheorghe Cristescu, Dyrektor Best Western na Polskę.

(Informacja prasowa)

Comments

comments