Rozpoczęła się budowa hotelu PURO Katowice

Rozpoczęliśmy budowę hotelu PURO w Katowicach. To już ósma realizacja naszej sieci w Polsce. Z tej inwestycji jesteśmy szczególnie dumni, nie tylko ze względu na jej znakomitą lokalizację i ekspozycję, ale także z uwagi na charakter architektury” – mówi Przemysław Wieczorek, członek zarządu i dyrektor inwestycyjny sieci hoteli PURO. „Projekt powstanie na unikatowej działce przy alei Korfantego 10, zlokalizowanej między Dworcem PKP a Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To doskonały adres pod inwestycję hotelową w Katowicach. Do PURO będzie można sprawnie dojechać samochodem, dojść z dworca i przemieścić się do MCK.

Każdy z hoteli PURO jest inspirowany otoczeniem i historią miasta, ma indywidualny charakter i swoją tożsamość. W Katowicach dostępnych będzie 247 pokoi w standardzie 4 gwiazdek, restauracja oraz sale konferencyjne. Na ostatniej kondygnacji znajdować się będzie imponujący bar z widokiem na miasto, połączony schodami z zaaranżowanymi na dachu ogrodami, które stworzą zieloną enklawę w miejskiej zabudowie. To kolejny hotel PURO, w którym będzie można korzystać z autorskiego spa sieci pod szyldem PRISMA. W hotelu znajdzie się także kolekcja sztuki związanych z regionem artystów. Wszystkie przestrzenie zostały pomyślane tak, aby służyły mieszkańcom, nie tylko gościom hotelowym.

>>> Rezerwuj nocleg na booking.com

Wyjątkowa lokalizacja umożliwia nam stworzenie charakterystycznego i widocznego obiektu. Projekt budynku powierzyliśmy pracowni architektonicznej Konior Studio, kierowanej przez Tomasza Koniora, który bardzo dobrze zna lokalne uwarunkowania centrum Katowic i od początku doskonale rozumiał istotę tej lokalizacji i jej szczególną rolę w kontekście rozwoju śródmieścia” – mówi Przemek Wieczorek.

Hotel PURO będzie pierwszym od lat znaczącym budynkiem publicznym zbudowanym w ścisłym centrum Katowic przy najważniejszym trakcie Rynek–Rondo. Architekci z Konior Studio podjęli próbę wykreowania wielkomiejskiej architektury o maksymalnie otwartym i ogólnodostępnym charakterze.

Budowa hotelu PURO zapewne wpłynie na dynamiczny rozwój centralnej przestrzeni stolicy śląskiej metropolii. Wyjątkowość projektu polega na pogodzeniu rozmachu powojennego modernizmu, charakterystycznego dla północnej części śródmieścia Katowic, ze współczesną wrażliwością. Skupiliśmy się na wygodzie mieszańców oraz spełnieniu wysokich standardów zrównoważonego budownictwa. Ten zamysł idzie w ślad za oczekiwaniami inwestora” – mówi Tomasz Konior. „Nowoczesność wpisana z szacunkiem w lokalny kontekst to znak rozpoznawczy marki PURO. Tak będzie również w Katowicach. Projekt hotelu nawiązuje do założenia >>Ściany zachodniej: alei Korfantego, na które składają się niskie i rozłożyste pawilony oraz wysokie obiekty, niektóre o statusie ikon polskiej architektury. Postawiliśmy na połączenie wysokościowca i niskiego podium, aby dopełnić istniejący zespół zabudowy”. Od alei widoczna będzie część hotelu licząca 14 kondygnacji i 56 metrów wysokości, podobnie jak sąsiadująca z hotelem kultowa Superjednostka. Natomiast od zachodu budynek zyska dwukondygnacyjny cokół odpowiadający wysokością stojącemu obok pawilonowi BWA.

Dobry design od zawsze stanowił trzon marki PURO, która ceni dobrych projektantów i popularyzuje wiedzę na temat designu i sztuki. Wnętrza hotelu w Katowicach zaprojektuje londyńskie studio projektowe DeSallesFlint, z którym sieć realizowała już kilka inwestycji w Polsce, w tym otwarty w zeszłym roku i zdobywający międzynarodowe uznanie hotel w Warszawie. Stylistyka wnętrz oparta będzie m.in. o surowe materiały: beton, cegłę, drewno i stal, które nadadzą pomieszczeniom lekko industrialnego charakteru, ale też ponadczasowej szlachetności. Efektowności przestrzeniom wspólnym nadadzą projekty mebli kultowych europejskich manufaktur, prace artystów i rzemieślników.

Otwarcie hotelu planowane jest w I kwartale 2022 roku.

(Informacja prasowa)

Comments

comments