Ryanair wychodzi do klienta? Cios w Wizz Air?

 

W Ryanair dzieje się dobrze dla pasażera. Jakiś czas temu Wizz Air zmniejszył bezpłatny bagaż podręczny, a Ryanair? Ryanair ogłosił dziś, że bezpłatnie na pokład samolotu będzie można wnieść dodatkowy mniejszy bagaż za darmo!

MOL Ryanair Michael O’Leary

Ale to nie koniec zmian w Ryanair. Po otrzymaniu wielu sugestii poprzez formularz „Powiedz Michaelowi” na stronie Ryanair.com, Ryanair potwierdził, że ulepszy obsługę pasażera w najbliższych 6 miesiącach do końca Marca 2014 roku w następujący sposób:

1. Kod bezpieczeństwa “Recaptcha” zostanie usunięty ze strony internetowej Ryanair.com w przyszłym tygodniu (1 listopada) dla poszczególnych rezerwacji.

2. Od 1 listopada, pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety bezpośrednio na stronie Ryanair.com (tj. nie za pośrednictwem biur podróży lub screenscrapers) będą mieli 24 godzinny okres ochronny, od chwili dokonania. Pasażerowie będą mogli skorygować ewentualne błędy (np. w pisowni nazwiska, zmianie kierunku), jakie popełnili podczas dokonywania pierwotnej rezerwacji.

3. Od 1 listopada, Ryanair wprowadzi „ciche loty” przed 08: 00 rano oraz po godzinie 21:00. Podczas „cichych lotów” na pokładach samolotów nie będzie żadnych innych ogłoszeń, poza niezbędnymi ogłoszeniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Dodatkowo światła na tych lotach będą przygaszone, aby umożliwić odpoczynek pasażerom.

4. Od 1 grudnia, Ryanair pozwoli pasażerom wniesienie na pokład samolotu drugą mniejszą torbę (małe torebki damskie lub torebka z zakupami z lotniska) nie większą niż 35 x 20 x 20 cm, które zmieszczą np.: butelkę wina lub inne podobne rzeczy.

5. Od 1 grudnia, opłata za ponowne wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku dla pasażerów, którzy dokonali odprawy online zostanie obniżona do 71 PLN. Pasażerowie, którzy nie dokonali odprawy online będą zobowiązani dalej uiścić opłatę wysokości 332.50 PLN.

PriceRadar Image Banner 728 x 9016

6. Od 5 stycznia, opłaty za bagaż wykupiony na lotnisku zostaną obniżone z 285 PLN do 142.50 PLN.  A opłaty za bagaż podręczny zostaną obniżone z 285 PLN do 237.50 PLN, aby zrównać nasze ceny z proponowanymi przez naszych konkurentów.

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments