Siódmy kierunek LOT’u w Niemczech! Polecimy z Warszawy do Norymbergi!

To już siódme miasto w Niemczech obsługiwane przez LOT. Połączenia będą odbywały się przez cały tydzień, przy czym w dni powszednie dwa razy dziennie. Pierwszy rejs z Warszawy do Norymbergi jest zaplanowany na 7 maja. Od jutra bilety trafią do sprzedaży.

Przemyślany rozkład połączeń, dogodne przesiadki przez hub LOT-u w Warszawie i nowoczesna flota to tylko kilka z atutów, dzięki którym LOT zamierza stać się jednym z głównych przewoźników obsługujących lotnisko w Norymberdze. To już siódme niemieckie miasto do którego połączenia wykonuje LOT: obok Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu, Hamburga, Stuttgartu i Berlina, do którego bezpośrednie rejsy polski przewoźnik rozpocznie za niespełna tydzień.

Rejsy między Warszawą a Norymbergą LOT będzie wykonywał od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, co gwarantuje pasażerom dużą elastyczność podróży. W weekendy, kiedy zapotrzebowanie na rejsy jest mniejsze, do dyspozycji pasażerów będzie jeden rejs dziennie. W soboty samolot LOT-u zabierze pasażerów porannym rejsem z Warszawy, natomiast w niedzielę wystartuje do Norymbergi wieczorem.

europa2 Image Banner 750 x 100

Podróż między Warszawą i Norymbergą potrwa ok. 1 godz. 40 minut. Na tej trasie przewoźnik wykorzysta samoloty Embraer 170 i 175, które mają na pokładzie odpowiednio: 70 i 82 fotele w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Rejsy będą się odbywały według następującego rozkładu:

WAW-NUE – poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki*, soboty – 08:15-09:50

NUE-WAW – poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki*, soboty – 10:30-12:10

WAW-NUE – poniedziałki, wtorki, środy, czwartki*, piątki, niedziele – 17:40-19:15

NUE-WAW – poniedziałki, wtorki, środy, czwartki*, piątki, niedziele – 19:55-21:35

* planowanie wprowadzenie od sezonu letniego

Tak zaplanowany rozkład pozwala zaoferować najatrakcyjniejsze połączenia między Norymbergą a miastami w Europie Środkowo-Wschodniej, Azji Centralnej, na Dalekim Wschodzie i Ameryce Północnej – np. z Wrocławiem, Krakowem, Kijowem, Charkowem, Wilnem, Sankt-Petersburgiem, Sztokholmem, Oslo, Astaną, Pekinem, Tokio, Seulem, Singapurem, Nowym Jorkiem i Chicago i Los Angeles. Z drugiej strony, rozkład połączeń zapewnia pasażerom z wielu miast w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji podróż do Norymbergi z dogodną przesiadką (zwykle w przeciągu mniej niż 2 godz.) przez hub LOT-u na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Oferta LOT-u skierowana jest zarówno do pasażerów biznesowych, dla których polski przewoźnik ma bardzo atrakcyjne taryfy w klasach biznes i premium, jak też turystycznych. Norymberga to także kolejny po Stuttgarcie, Göteborgu i Luksemburgu ważny zachodnioeuropejski ośrodek biznesowy średniej wielkości, wśród których LOT upatruje możliwości rozwoju swojej siatki połączeń.

Norymberga to istotne centrum targowo-kongresowe w Bawarii Północnej, jest też jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Niemczech. To w tym mieście swoje siedziby i oddziały mają wielkie koncerny jak Adidas, Siemens i Bosch. W zasięgu tego połączenia znajduje się wiele miast w rejonie Norymbergi, np. Beyreuth, gdzie odbywa się znany Festiwal Wagnerowski. Nowe połączenie z pewnością docenią także osoby podróżujące do Norymbergi i okolic na wakacje, do rodziny i znajomych” – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji LOT. „Naszym największym atutem jest bogata siatka połączeń oraz największy port przesiadkowy w Europie Środkowo-Wschodniej” – dodaje.

Uruchomienie połączenia między Warszawą a Norymbergą to kolejny krok wzmacniający pozycję LOT-u w tej części kontynentu. To także element strategii rentownego wzrostu na lata 2016-2020, którą konsekwentnie wdraża polski przewoźnik. Zgodnie z jej założeniami, LOT planuje stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie CEE, czyli Europy Środkowo-Wschodniej.

Od początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 21 tras, m.in. z Warszawy do: Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W ubiegłym roku przewoźnik zaczął latać na 23 trasach, m.in. do Tokio i Seulu. W maju przyszłego roku LOT uruchomi rejsy z Warszawy do Singapuru oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Wszystkie połączenia dalekiego zasięgu LOT wykonuje Boeingami 787 Dreamliner, najnowocześniejszymi szerokokadłubowymi samolotami świata.

Do 2020 r. LOT prognozuje osiągnięcie wyniku ponad 10 mln pasażerów rocznie, co będzie oznaczało podwojenie liczby klientów od 2016 r.

Bilety LOT-u na połączenia między Warszawą a Norymbergą będą od jutra dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży LOT, w tym na stronie www.lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.

(Informacja prasowa)

Comments

comments