Skyscanner wprowadza nowe interaktywne narzędzie wyszukiwania najtańszych połączeń lotniczych na 67 trasach z 7 polskich miast

W kupowaniu najbardziej atrakcyjnych cenowo biletów lotniczych króluje podstawowa zasada: im wcześniej tym lepiej. Jednak większość z nas głowi się nad tym, co „wcześniej” dokładnie oznacza i kiedy zarezerwować bilet na wybranej trasie, by wydać jak najmniej. Jak obliczył Skyscanner, w 2015 roku suma oszczędności mogłaby sięgnąć niemal 170 mln zł, gdyby Polacy rezerwowali lot z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego analitycy firmy opracowali interaktywne narzędzie wyszukiwania najtańszych lotów na 67 ulubionych przez Polaków trasach, z 7 polskich miast. Narzędzie precyzyjnie wskazuje najtańszy i najdroższy miesiąc na podróż w wybranym kierunku, a także podpowiada z jakim wyprzedzeniem zarezerwować lot, by zapłacić jak najmniej. Na liście znalazły się m.in. Bangkok, Phuket, Denpasar, Lizbona, New Delhi, Londyn, Los Angeles i wiele innych.

Bilety lotnicze są najdroższe w sezonie – to oczywiste. A ten zaczyna się mniej więcej na przełomie kwietnia i maja, kiedy wraz z wiosną budzimy się do życia i do podróży. Jednak dzięki temu, że linie lotnicze działają w dość przewidywalny sposób, obniżając i podnosząc cenę w ściśle określonych warunkach i czasie – Skyscanner podpowiada jak je przechytrzyć i upolować tani bilet w dogodnym momencie w roku.

Jak to działa?

Interaktywny harmonogram opracowany przez analityków Skyscanner powstał na bazie szczegółowych analiz dwóch ubiegłych lat. Narzędzie służy do generowania oszczędności – precyzyjnie wksazuje momenty w roku, kiedy ceny biletów rosną i spadają oraz podpowiada z jakim wyprzedzeniem dokonać rezerwacji, by zapłacić jak najmniej i podróżować wtedy, kiedy się chce.

Narzędzie Skyscanner jest niezwykle proste i przyjazne w obsłudze. Uwzględnia 7 polskich miast, w których Polacy najczęściej zaczynają podróż: Warszawa, Wrocław, Katowice, Szczecin, Poznań, Kraków, Gdańsk. Po wybraniu miasta wylotu np. Warszawy, diagram rozwinie 67 najpopularniejszych wśród Polaków kierunków podróży, podpowie z jakim wyprzedzeniem powinniśmy dokonać rezerwacji biletu oraz wskaże średnią cenę w danym miesiącu. Na liście znalazły się wybrane kraje i miasta w Europie, Azji oraz Ameryce, do których latamy najczęściej i najchętniej, a wśród nich m.in. Tajlandia, Indonezja, USA, Kanada, Portugalia, Wielka Brytania, Indie i wiele innych. Jak działa narzędzie w praktyce można sprawdzić tutaj.

Przykład: z Warszawy do Bangkoku najtaniej polecimy w maju i we wrześniu, a cena biletu będzie niższa od średniej o około 10%. Z kolei w lipcu bilet będzie droższy nawet o 21% od średniej ceny. Warto zwrócić uwagę, że choć w lipcu w Tajlandii panuje pora deszczowa bilet jest droższy ponieważ to właśnie w wakacje mamy najwięcej czasu, by udać się w daleka podróż.

Kiedy taniej” precyzyjnie wskazuje, kiedy kupić bilet

Wytrawny podróżnik wie, że planowanie podróży poza sezonem i z odpowiednim wyprzedzeniem umożliwia zakup biletu lotniczego w naprawdę niskiej cenie. W miarę możliwości i w zależności od kierunku poszukiwanie biletu w naprawdę atrakcyjnej cenie zaleca się około 25 tygodni przed planowana podróżą. Nowe narzędzie Skyscanner precyzyjnie wskaże liczbę tygodni lub miesięcy przed planowanym urlopem, kiedy powinniśmy kupić bilet w bardzo atrakcyjnej cenie.

(Informacja prasowa)

Comments

comments