Skyscanner wprowadza nowe narzędzie, które precyzyjnie wskazuje kiedy kupić bilet lotniczy, żeby zapłacić jak najmniej

Tanie loty i możliwość odkrywania świata w przystępnej cenie to dwa główne filary działania bezpłatnej wyszukiwarki Skyscanner, która nieustannie pracuje nad nowymi rozwiązaniami dla tych wszystkich, którzy marzą o tanim podróżowaniu do najbardziej odległych zakątków świata. Skyscanner od lat posiada unikatowe opcje wyszukiwania lotów w najkorzystniejszych cenach. Jednak bacznie obserwując potrzeby coraz bardziej wymagających użytkowników i chcąc na nie odpowiedzieć, opracował innowacyjne narzędzie o nazwie „Kiedy taniej”. Oparte na dogłębnej analizie danych z ostatnich dwóch lat precyzyjnie wskazuje najtańszy miesiąc na lot w wybranym kierunku z pięciu głównych portów lotniczych w Polsce oraz najlepszy moment na dokonanie rezerwacji, umożliwiając zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych na kupnie biletu. Więcej szczegółów dostępnych tutaj.

Kiedy taniej” precyzyjnie wskazuje, kiedy kupić bilet

Wytrawny podróżnik wie, że planowanie podróży poza sezonem i z odpowiednim wyprzedzeniem umożliwia zakup biletu lotniczego w naprawdę niskiej cenie. Wielu z nas zastanawia się co właściwie termin “odpowiednie wyprzedzenie” oznacza. W zależności od wybranego kierunku rezerwacja na 5 tygodni przed terminem planowanej podróży zarówno krajowej jak i zagranicznej, umożliwi oszczędność rzędu 20%. Nie bez znaczenia jest również miesiąc podróży. Narzędzie “Kiedy taniej” precyzyjnie określa liczbę tygodni lub miesięcy przed planowanym urlopem, kiedy powinniśmy kupić bilet, by zapłacić za niego najmniej jak to możliwe. “Kiedy taniej” to efekt obserwacji i dogłębnej analizy danych z ostatnich dwóch lat.

Jak działa narzędzie “Kiedy taniej”?

Kiedy taniej” jest niezwykle proste i przyjazne w obsłudze. Uwzględnia ono 5 głównych portów lotniczych, w których Polacy najczęściej zaczynają podróż, czyli: warszawskie Okęcie, Lotnisko Gdańsk-Rębiechowo, Port lotniczy Kraków-Balice, Katowice-Pyrzowice oraz Port lotniczy Wrocław-Strachowice. Po wybraniu Warszawy na miasto wylotu diagram rozwinie 15 najpopularniejszych wśród Polaków kierunków podróży, podpowie kiedy powinniśmy dokonać rezerwacji biletu oraz wskaże średnią cenę w danym miesiącu. W przypadku pozostałych czterech lotnisk, narzędzie wskaże 5 najbardziej rozchwytywanych kierunków. Lista 15 najpopularniejszych miast, które są ścisłą czołówką spośród w sumie 35, które najczęściej wybieramy na podróż uwzględnia między innymi Bangkok, Nowy Jork, Barcelonę, Lizbonę, Rzym i wiele innych. Jak narzędzie “Kiedy taniej” działa w praktyce można sprawdzić tutaj.

Skyscanner dostrzegł potrzebę opracowania narzędzia, które pokazałoby Polakom jak podróżować, żeby nie przepłacać. Skłoniły nas do tego zgromadzone w ciągu ostatnich dwóch lat dane, które wskazały, że w 2015 roku suma oszczędności mogłaby sięgnąć prawie 170 mln zł, gdyby Polacy rezerwowali lot odpowiednio wcześniej przed planowanym urlopem. Narzędzie „Kiedy taniej” służy właśnie do generowania oszczędności – precyzyjnie wskazuje, kiedy dokonać rezerwacji, aby nie przepłacić, a wręcz zapłacić jak najmniej. Uwzględnia ono 5 głównych portów lotniczych w Polsce, w których najczęściej zaczynamy naszą podróż. Dzięki narzędziu „Kiedy taniej” polscy podróżni będą mogli podróżować jeszcze częściej i intensywniej, tak jak robią to mieszkańcy innych krajów europejskich. – mówi Magdalena Greloff, Country Manager w Skyscanner.

(Informacja prasowa)

Comments

comments