Spółka Polonus przywraca działalność operacyjną przewozów dalekobieżnych, lokalnych, Dworca Zachodniego oraz Hostelu Zachodniego

Spółka Polonus S.A. informuje, że w związku z podejmowaniem przez Rząd Polski kolejnych działań mających na celu znoszenie ograniczeń, zostaje przywrócona w kolejnych etapach działalność przewozów dalekobieżnych, lokalnych, Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia oraz Hostelu Zachodniego.

Już od 1 czerwca br. zostanie przywrócona pełna działalność operacyjna Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia, który jest jednym z najpopularniejszych i największych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Otwarte zostaną kasy biletowe, informacja oraz Centrum Operacyjne Dworca. Dla bezpieczeństwa pasażerów hala dworca jest regularnie i kompleksowo dezynfekowana.

Do dyspozycji podróżnych w głównych ciągach komunikacyjnych udostępnione zostały dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz plakaty przypominające o zasadach zachowania higieny i bezpieczeństwa.

Przewozy dalekobieżne narodowego przewoźnika Polonus zostają stopniowo wznowione od 29 maja br. Natomiast połączenia lokalne w ramach baz operacyjnych w Piasecznie i Nowym Dworze Mazowieckim systematycznie będą przywracane już od 25 maja br. We wszystkich autobusach Polonus będą obowiązywały rygorystyczne procedury bezpieczeństwa, zgodnie z bieżącymi wytycznymi służb sanitarnych. Pojazdy będą regularnie dezynfekowane za pomocą profesjonalnych urządzeń do czyszczenia elektrostatycznego oraz ozonowania.

Dostępny dla gości jest już Hostel Zachodni, który oferuje 168 miejsc noclegowych. Działalność została wznowiona zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez służby sanitarne.

– Od pewnego czasu otrzymywaliśmy od pasażerów oraz przewoźników prośby dotyczące przywrócenia naszych usług. Dlatego przy zachowaniu wszystkich rygorystycznych procedur bezpieczeństwa postanowiliśmy stopniowo wznawiać nasze działalności. Dołożymy wszelkich starań, by wyjazdy podczas zbliżającego się sezonu wakacyjnego były komfortowe, ale przede wszystkim w pełni bezpieczne dla wszystkich pasażerów. – powiedział prezes zarządu Polonus, Maciej Acedański.

Lista uruchamianych kursów w ramach pierwszego etapu przywracania siatki połączeń dalekobieżnych:

Warszawa – Rawa Maz. – Tomaszów Maz.                07:30,12:45, 18:15
Tomaszów Maz. – Rawa Maz. – Warszawa                05:40, 09:40,15:30

Warszawa – Ostrołęka – Mrągowo – Kętrzyn              08:00, 15:30
Kętrzyn – Mrągowo – Ostrołęka – Warszawa              08:20, 15:45

Warszawa – Kozienice – Sandomierz – Tarnobrzeg    07:30
Tarnobrzeg – Sandomierz – Kozienice – Warszawa    14:35

Warszawa – Mława – Olsztyn – Bartoszyce                 12:05
Bartoszyce – Olsztyn – Mława – Warszawa                 04:50

Warszawa – Przasnysz – Szczytno – Olsztyn              10:10
Olsztyn – Szczytno – Przasnysz – Warszawa              15:45

Warszawa – Łomża – Pisz – Ruciane-Nida – Mikołajki – Giżycko   07:00
Giżycko – Mikołajki – Ruciane-Nida – Pisz – Łomża – Warszawa   14:10

(Informacja prasowa)

Comments

comments