Uroczyste otwarcie hotelu Motel One Warszawa-Chopin

Od lipca na turystycznej mapie Warszawy znajduje się nowy, ważny punkt. Motel One Warszawa-Chopin to ukłon w stronę gości, którzy cenią sobie stylowe wnętrze, komfort, wygodę i unikalny design, inspirowany muzyką.

To pierwszy projekt marki Motel One w Polsce. Łącznie Motel One to ponad 70 budżetowych i designerskich obiektów i ponad 20 tysięcy pokoi na terenie całej Europy.

Hotel w Warszawie funkcjonuje już od lipca, a uroczysta gala z okazji otwarcia obiektu odbyła się 24 października. Poprowadził ją znany dziennikarz i prezenter telewizyjny Mateusz Hładki. Na galę przybyło ponad 200 gości, wśród których nie zabrakło również influencerów. Jednocześnie gala stanowiła doskonałą okazję do podsumowania pierwszych trzech miesięcy działalności marki w Polsce.

Inspiracja sztuką i lokalnością

Grupę Motel One tworzą hotele we Francji, Belgii, Holandii, Czechach, Austrii, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Każdy z obiektów charakteryzuje się unikalnym wystrojem, klimatem i designem.

Marka jest znana ze współpracy z artystami powiązanymi z danym regionem czy miastem lub nawiązywania do ich twórczości. Przy projektowaniu warszawskiego obiektu główną inspirację stanowiła… muzyka. Jeden z najwybitniejszych kompozytorów i pianistów w historii był silnie związany z Warszawą, dlatego motywem przewodnim lokalu i główną inspiracją wystroju obiektu jest twórczość artysty pochodzącego z Żelazowej Woli. Dodatkowym atutem nawiązującym do muzyki jest bliskie sąsiedztwo Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i poświęconemu kompozytorowi muzeum.

Twórczość Fryderyka Chopina jako motyw przewodni wystroju hotelu Motel One w Warszawie to naturalny wybór, nie tylko ze względu na lokalizację, lecz również na historię kompozytora i jego ogromne znaczenie dla miasta i kultury. Styczność z kompozytorem goście hotelowi mają już przy wejściu – ścianę za recepcją zdobi ogromny mural przedstawiający artystę, wykonany przez Mariusza Libela, artystę pochodzącego ze stolicy. Inne prace Libela można obejrzeć także w każdym z 333 pokoi hotelowych.

Sercem hotelu komfortowa część wspólna i bar z ginem

Prawdziwą perełką w hotelu jest strefa wspólna, czyli One Lounge – znajdują się w niej meble wykonane specjalnie dla Motel One. Mają przeróżne struktury, kształty i kolory. Dzięki takiej różnorodności każdy w strefie wspólnej znajdzie dla siebie idealne miejsce. To z kolei sprawia, że One Lounge dla wszystkich gości może stanowić komfortową przestrzeń, która zachęca do wspólnego spędzania czasu i tętni życiem. Tu również trafimy na ślady twórczości Fryderyka Chopina – w specjalnym kąciku, w którym można posłuchać muzyki wybitnego kompozytora.

Także wystrój baru mocno inspiruje się muzyką – barowe krzesła kształtem przypominają nuty, a sam bar w kolorze głębokiej czerni również jest zdobiony złotymi muzycznymi symbolami. Duże wrażenie na gościach zrobi również gin menu – znajdziemy w nim 36 gatunków ginu i różnorodną ofertę koktajli.

Niepowtarzalny klimat i przystępne ceny

Tym, co wyróżnia Motel One na tle konkurencji, są przystępne i niezmienne ceny, które są ustalane z góry na rok i rozpoczynają się od 259 złotych za noc za pokój. We wszystkich 333 pokojach znajdują się komfortowe łóżka z materacami sprężynowymi, pościel z egipskiej bawełny oraz wybór twardych i miękkich poduszek. Nowoczesne łazienki z granitową i szklaną armaturą dają wrażenie pobytu w spa, a w połączeniu z wygodnym natryskiem, lustrem do makijażu, ekologicznymi kosmetykami pod prysznic i luksusowymi ręcznikami, sprawiają, że goście czują się jak w domu. W ofercie są również zdrowe, ekologiczne śniadania i organiczna kawa. Hotel posiada też bezpieczny parking oraz dostęp do darmowego Wi-Fi.

O hotelu Motel One

Marka Motel One została założona w 2000 r. i ma siedzibę w Monachium, w Niemczech. Sieć budżetowych, stylowych hoteli obejmuje 71 hoteli i 20 160 pokoi (stan na 18 marca 2019 r.) zlokalizowanych w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Czechach, Hiszpanii i Francji. Motel One zapewnia wyjątkową obsługę i wysokiej jakości design w najlepszych lokalizacjach w centrach miast, oferując korzystne ceny. Wielokrotnie nagradzana grupa ma zamiar rozszerzać swoją działalność i planuje otwarcie 27 nowych hoteli w głównych metropoliach europejskich, równocześnie aktywnie poszukując nowych możliwości.

(Informacja prasowa)

Comments

comments