W Poznaniu powstanie nowy hotel przy lotnisku – Moxy Poznań Airport

To już jest pewne – budujemy nowy hotel. Za dwa lata otwieramy Moxy przy poznańskim lotnisku w Ławicy. Nasz Moxy (marka należąca do sieci Marriott International) będzie dysponować zapleczem gastronomicznym, salą spotkań oraz parkingiem na 84 auta. To drugi hotel Moxy w naszym portfolio – pierwszy otwieramy przy lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. We wtorek 21 lutego 2017 Gheorghe Cristescu, Prezes Chopin Airport Development podpisał umowę z Portem Lotniczym Poznań Ławica na dzierżawę gruntu pod budowę hotelu na terenie poznańskiego portu lotniczego.

Planowany hotel, który działać będzie pod lifestylową marką Moxy, należącą do grupy Marriott International, oferować będzie 120 pokoi. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na I kwartał 2018, natomiast rozpoczęcie funkcjonowania hotelu – na III kwartał 2019 roku.

W konferencji prasowej uczestniczyli Prezes Zarządu Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Chopin Airport Development Adam Pilczuk oraz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski wraz z Wiceprezesem Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Grzegorzem Bykowskim.

– Cieszę się, że z tak znanym operatorem, jakim jest sieć Marriott udało się nam podpisać umowę na realizację naszych planów inwestycyjnych. Dzięki temu pokazujemy, iż jest to więcej, aniżeli tylko inwestycja przy lotnisku. To jest widoczny znak rozwoju Poznania – mówił podczas uroczystego podpisania umowy prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski.

– Jestem dumny, że nasza spółka podjęła rozmowy z Zarządem lotniska w Poznaniu na realizację hotelu Moxy – powiedział Gheorghe Cristescu dodając: – Będzie to pierwszy hotel z grupy Marriott w Poznaniu. Będzie to hotel bardzo dobrze usytuowany względem zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego tego miasta. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji, a zwłaszcza, że jesteśmy spółką inwestującą w hotele właśnie przy lotniskach. W Poznaniu zdecydowaliśmy się na tę markę, gdyż jest to wspaniały brand dla Poznania, będącego miastem otwartym na młodych ludzi, a taką marką, młodą jest Moxy. Sieć Marriott to lider na rynku hotelarskim. Stąd hotel w standardzie tej sieci, a w swoich rozwiązaniach projektanckich nawiąże do tradycji Poznania.

Spółka Chopin Airport Development jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. 100 proc. udziałów spółki należy do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze. W portfolio spółki znajdują się hotele przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku. W fazie planowania znajduje się m.in. inwestycja przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, gdzie pod koniec 2018 roku spółka także planuje otworzyć hotel Moxy. Niedługo zostanie otwarty należący do Spółki hotel Renaissance Warsaw Airport Hotel, pierwszy pięciogwiazdkowy hotel przylotniskowy w Polsce.

(Informacja prasowa)

Comments

comments