Wine tasting i pokaz sztuki kulinarnej w Novotel i ibis Poznań Centrum

Grzegorz Gajda / Novotel Poznań Centrum / foto Paweł Jakubowski

Dziewięciu wystawców, blisko 400 win z całego świata i dziesięciu ekspertów – tak można w skrócie podsumować wydarzenie, jakie odbyło się w hotelu Novotel i ibis Poznań Centrum. W trakcie dwóch dni uczestnicy wydarzenia mieli okazje wziąć udział w wine tastingu, a także wyselekcjonować trunki do hotelowych restauracji sieci Accor. Nie zabrakło również propozycji kulinarnych zaprezentowanych przez szefa kuchni.

W dniach 15-16 listopada br. hotelu Novotel i ibis odbyło się wydarzenie łączące doświadczenia kulinarne dla miłośników wykwintnej kuchni z najlepszej jakości gatunkami win ze specjalnie przygotowanym, autorskim menu.

W ramach wydarzenia, grupa dziesięciu ekspertów dokonała selekcji spośród 400 prezentowanych win, które zagoszczą w kartach hotelowych restauracji Winestone i Novo2, a także będą serwowane na bankietach. Ponadto uczestnicy otrzymali porady dotyczące tego, które z win sprawdzą się w restauracjach, a jakie warto podawać w trakcie imprez okolicznościowych. Wyselekcjonowane wina wkrótce zagoszczą w kartach wybranych restauracji hoteli sieci Accor.

Kulinarne doświadczenie w Novotel i ibis Poznań Centrum to połączenie wyjątkowego smaku wina, muzyki i wspaniałej atmosfery, które z pewnością zapisze się w pamięci. To wydarzenie, które łączy pasjonatów wina, restauratorów i hotelarzy oraz oferuje wyjątkową okazję do degustacji wybornych win z różnych zakątków świata – wyjaśnia – General Manager Novotel & ibis Poznań Centrum.

Oprócz degustacji win na gości czekało specjalne menu przygotowane przez szefa kuchni Grzegorza Gajdę oraz bufet z klasykami Winestone, takimi jak najlepszej jakości sery, oliwki, wędliny i oliwa ze świeżym pieczywem, co dopełniło kulinarne doświadczenia. Nie zabrakło także oprawy muzycznej i dobrej atmosfery, o którą zadbał zespół hotelu.

(Informacja prasowa, foto materiał prasowy + Paweł Jakubowski / lubiepodroze.eu)

Comments

comments