Wizz Air przenosi się z Modlina do Warszawy

 

Po tygodniach zmagania się z ciągłymi utrudnieniami na Lotnisku Warszawa/Modlin, Wizz Air największa nisko kosztowa, nisko taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo Wschodniej podjęła bezprecedensową decyzję o przeniesieniu wszystkich świątecznych operacji – od północy 17 grudnia do północy 6 stycznia – z Lotniska w Modlinie (WMI) na Lotnisko Chopina (WAW). Umożliwi to normalne funkcjonowanie zimowych połączeń w szczytowym okresie Świąt, z których korzysta ponad 55 tysięcy pasażerów. W przeciwnym razie, byliby oni narażeni na utrudnienia spowodowane brakiem systemu nawigacji ILS min. masowo odwoływane lub przekierowywane loty.

Wizz Air kontaktuje się ze wszystkimi pasażerami, którzy wykupili świąteczne loty z Warszawy Modlin, przekazując informację o zmianach. Pasażerowie powinni odprawić się na Lotnisku Chopina przynajmniej 2 godziny przed planowaną godziną odlotu. Przekierowanie wszystkich 358 lotów z Modlina na Lotnisko Chopina uznano za konieczne po tym, jak Lotnisko w Modlinie było ponownie sparaliżowane  przez całą niedzielę, 16 grudnia aż do rana 17 grudnia z powodu utrudnień wynikających z braku instalacji systemu ILS, zapewniającego płynny ruch lotniczy zimą. Wizz Air wymaga teraz od lotniska pokrycia kosztów obecnych i poprzednich przekierowań.

Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager w Wizz Air, powiedział: “Wizz Air to przewoźnik lotniczy dla którego  bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów jest priorytetem, stąd decyzja o tymczasowym przeniesieniu lotów Wizz Air na lotnisko Chopina. Zmiana umożliwi tysiącom rodzin spędzenie razem Świąt bez codziennego narażania ich na utrudnienia i odwołania lotów spowodowane brakiem systemu nawigacji na lotnisku w Modlinie. Przeniesienie ponad 350 lotów do głównego lotniska w Warszawie od teraz do 6 stycznia jest bezpośrednią konsekwencją braku systemu ILS w Modlinie. Apelujemy do lotniska w Modlinie o wzięcie odpowiedzialności za te niedociągnięcia.

Edyta Mikołajczyk, doradca zarządu modlińskiego lotniska komentuje całą sprawę:

„Jeden z dwóch działających na naszym lotnisku przewoźników zdecydował się na przeniesienie, na okres niecałych 3 tygodni, swoich rejsów na Lotnisko Chopina. Jest to decyzja biznesowa. Każdy przewoźnik podejmuje decyzję z jakim portem współpracuje i jakie stawki za obsługę są dla niego do zaakceptowania.  Drugi z przewoźników  operujących z Lotniska Warszawa/Modlin, linia Ryanair nie wprowadza zmian w swoim rozkładzie lotów.

 Lotnisko Warszawa/Modlin jest pierwszym w kraju lotniskiem nowej generacji, oferującym dobry standard za niską cenę Będzie też pierwszym lotniskiem, które uruchomi ILS – system wspomagania lądowania – w rekordowo krótkim czasie, czyli w kilka miesięcy po rozpoczęciu działania.

Lotnisko Warszawa/Modlin jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się  portem europejskim. W ciągu 5 miesięcy działalności obsłużył ponad 860 tysięcy pasażerów, w tym prawie 490 tyś. pasażerów linii WIZZ AIR. Uruchomienie lotniska jest ogromnym sukcesem i wyjątkowo trafioną inwestycją.”

(Informacja prasowa), red

Comments

comments