Wybrano szefa kuchni Renaissance Warsaw Airport Hotel

Szefem kuchni powstającego naprzeciwko Lotniska Chopina w Warszawie pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance sieci Marriott będzie Andrzej Bryk, wieloletni współpracownik tej największej światowej sieci hoteli. Hotel należy do spółki Chopin Airport Development.

Andrzej Bryk, ostatnio szef gastronomii w Double Tree by Hilton Hotel w Tiumeniu w Rosji, do którego trafił wprost z warszawskiego Double Tree By Hilton Hotel & Conference Center w Warszawie od kwietnia dołączył do zespołu hotelu Renaissance jako Szef Kuchni. Wcześniej pracował w sieci Marriott, otwierając między innymi hotel tej sieci w Kazachstanie. Przez ponad sześć lat był szefem kuchni Warszawskiego Marriott w centrum. Większość lat przepracował dla Marriott International.

– Pan Andrzej jest jednym z najlepszych szefów kuchni na europejskim rynku kulinarnym – mówi Dariusz Oleksiak, Dyrektor hotelu Renaissance. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się nawiązać z nim współpracę.

Zawodowe szlify – po ukończeniu szkół gastronomicznych, cukierniczych i żywienia zbiorowego Andrzej Bryk zdobywał na szkoleniach Marriott Impact, Navigating Through Change, Chef’s Excellence Certification, czy Total Quality Management w Warszawie, Amsterdamie i Niemczech. Kuchnia – jak mówi – jest jego największą pasją, choć ma jeszcze jedną. Jest nią przekazywanie wiedzy młodzieży.

Należący do Chopin Airport Development Renaissance Warsaw Airport Hotel powstaje naprzeciwko terminalu Lotniska Chopina w Warszawie. W skali kraju będzie to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z portem lotniczym i pierwszy obiekt należącej do sieci Marriott luksusowej marki Renaissance. Inwestycja jest w całości finansowana przez PPL. Hotel będzie miał osiem kondygnacji, 16,5 tys. mkw powierzchni użytkowej i 225 pokoi.

Kamień węgielny pod budowę hotelu wmurowano w maju 2012 roku. Aktualnie trwają prace budowlane i wykończeniowe.

(Informacja prasowa)

Comments

comments