Wyjątkowa kolacja BIB Gourmand

W marcu bieżącego roku w Warszawie wybitni polscy restauratorzy wraz z Polską Organizacją Turystyczną zorganizowali wyjątkową kolację. Przygotowaniem wieczoru zajęli się laureaci prestiżowego tytułu BIB Gourmand. Wyróżnienie to przyznawane jest przez inspektorów Michelin restauracjom, które oferują doskonałą jakość produktów w przystępnej cenie. Szefowie kuchni z warszawskich, krakowskich oraz poznańskich restauracji zaprosili gości tego wydarzenia w niesamowitą podróż po smakach, które zostały docenione przez najbardziej opiniotwórczy przewodnik kulinarny świata – Michelin Guide.


Kolacja składająca się z siedmiu dań przygotowana została wspólnie przez siedmiu szefów kuchni i stanowiła swoistą podróż po mapie polskich kulinariów. By podkreślić wyjątkowy kunszt przygotowanych dań, dla każdego z nich wykonana została specjalna grafika autorstwa znakomitego i docenianego artystę Tempeza, oddająca charakter poszczególnych restauracji oraz ich koronnych dań. Dzieła nawiązywały do słynnego ludzika Michelin – Bibendum i stanowiły swego rodzaju hołd oddany przewodnikowi Michelin Guide, który od ponad stu lat ocenia restauracje.

– Dzięki  rozpoczęciu w 2023 roku współpracy ze słynnym Przewodnikiem Michelin nasz kraj  jako destynacja turystyczna trafiła do czołówki miejsc, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na atrakcyjność oferty turystycznej, ale także na wysoki poziom  kulinariów. W ten sposób nasz kraj zaznaczył swoja obecność w światowych trendach turystyki kulinarnej. Wszyscy rozkoszujemy się dobrą  kuchnią, dlatego szlaki kulinarne będą zawsze w obszarze zainteresowań turystów. A jeśli gotują dla nas mistrzowie kuchni, proponując lokalne produkty najwyższej jakości, mamy szansę jako kraj przyciągnąć najbardziej wybredne podniebienia – powiedział Rafał Szmytke  Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

W Centrum Praskim Koneser w Warszawie swoje dania zaprezentowały: Poznańskie restauracje TU.Restaurant oraz Fromażeria, krakowska restauracja MOLAM oraz warszawskie: Ale wino, Kieliszki na Próżnej, Koneser Grill oraz Le Braci.

(Informacja prasowa)

Comments

comments