Gard Nordic Kitchen Gdynia – recenzja restauracji

Gard Nordic Kitchen to nowy koncept restauracji z kuchnią skandynawską. W Europie póki co są tylko dwie takie restauracje: w hotelu Courtyard by Marriott Amsterdam Arena Atlas oraz w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Podczas mojego pobytu w tej drugiej lokalizacji (czytaj: recenzja hotelu) 19 grudnia miałem przyjemność jeść trzydaniową kolację.

2015-12-19 Gard Restaurant Gdynia 001

Na początku zaskoczyło mnie menu – było ono w formie elektronicznej. Podszedł do mnie kelner z tabletem, zaprezentował wszystkie dania wraz ze zdjęciami (jak się potem okazało bardzo dobrze odzwierciedlającymi rzeczywisty obraz potraw). Całkiem ciekawe rozwiązanie! Jeśli chodzi o wystrój wnętrz to był raczej nowoczesny. Panował tu lekki półmrok, czyli tzw. klimat.

2015-12-19 Gard Restaurant Gdynia 009Po złożeniu zamówienia zaczęto serwis. Po każdym posiłku musiałem odczekać kilka chwil na przyniesienie kolejnej potrawy.

Jako czekadełko podano mi świeże bułki z masłem czosnkowym z natką pietruszki. Masło samo w sobie jest tak pyszne, że oczywiście nie mogłem się mu oprzeć. To chyba trochę błąd, bo później musiałem się trochę oszczędzać.

2015-12-19 Gard Restaurant Gdynia 014

Jako przystawkę zamówiłem Tost Skagen. Ciekawa nazwa, prawda? Pewnie nie wszyscy wiedzą co to jest, więc już się rozpisuję. To najpewniej jedna z bardziej klasycznych przystawek w kuchni szwedzkiej. Na cienkim toście (który może być zrobiony z różnego rodzaju pieczywa) kładziemy ugotowane, obrane małe krewetki, sos zrobiony między innymi z czerwonej cebuli, koperku, majonezu, gęstej i zarazem kwaśnej śmietany. Do tego wszystkiego cytryna oraz ikra z łososia…  Może to wszystko dla niektórych będzie brzmiało mało smacznie, ale całość daje rewelacyjny efekt. Pycha. Sama przystawka już jest dość sycąca. Cena: 19 zł.

2015-12-19 Gard Restaurant Gdynia 011

Na główne danie poszedł dorsz po norwesku. Podany był z bardzo dużą ilością krewetek, gotowanym jajkiem na twardo, chrzanem i kiełkami. Dorsz jest bardzo delikatny, ze względu na to, że przygotowywany jest techniką Sous-vide (próżniowa metoda długiego gotowania potraw w szczelnie zamkniętych workach plastikowych, umieszczonych w gorącej wodzie). Za samym chrzanem nie przepadam, ale w tym przypadku dodawał wyrazistości do całej potrawy. Wielkość podanego dania mi całkiem zaimponowała. Ilość krewetek była naprawdę bardzo pokaźna. Cena za danie to 46 zł.

2015-12-19 Gard Restaurant Gdynia 016

Kolacja musiała zakończyć się deserem, mimo, że już byłem najedzony. Ale jak można nie spróbować np. norweskiej szarlotki? Uprzedzano mnie, że to zupełnie inne ciasto niż w Polsce. Podany deser zupełnie mnie zaskoczył! Lody cynamonowe, orzechy ziemne i laskowe w zalewie, oraz szarlotka z bardziej suchego ciasta, niż tego do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić w naszych domach. Jak za taką porcję 16 zł to świetna cena. A dodać do tego zupełnie inny smak niż rodzimej szarlotki – warto spróbować.

2015-12-19 Gard Restaurant Gdynia 018

Do wyboru wyżej wymienionych potraw skłoniła mnie opinia obsługi restauracji. Chciałem zjeść coś innego niż wszędzie i myślę, że to mi się udało w 100%.

Pełna galeria zdjęć

Kontakt

Gard Nordic Kitchen

ul. Waszyngtona 19, Gdynia
+48-587430715
gdynia@gard-nordickitchen.com

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments