12. Cracovia Maraton z Grupą Hotelową Orbis

Orbis

 

Już w najbliższą niedzielę, 28 kwietnia odbędzie się 12 edycja Cracovia Maratonu. Na starcie staną sportowcy i pasjonaci biegania, tysiące mieszkańców Krakowa i okolic. Będą wśród nich również pracownicy Grupy Hotelowej Orbis, którzy w ten sposób chcą uczcić Dzień Ziemi i promować zdrowy tryb życia.

Grupa Hotelowa Orbis logo

H3153 NOVOTEL LEUVEN - chambre standard rouge - petit déjeunerZgodnie z przeprowadzonymi w styczniu br. badaniami, opublikowanymi przez ARC Rynek i Opinia1, bieganie stało się jedną z najpopularniejszych aktywności fizycznych wśród Polaków. Wybrało ją aż 36 % respondentów, pokonując dotychczasowego lidera: jazdę na rowerze (26%). Wiele osób wybiera ten sport w trosce o własne zdrowie, aby przezwyciężyć stres oraz dla własnej satysfakcji. Dlatego organizowane w różnych miastach maratony przyciągają coraz większą liczbę uczestników. Nie inaczej będzie podczas 12. Cracovia Maratonu, w którym wezmą udział także pracownicy hoteli należących do Grupy  Orbis.

„Udział w 12. Cracovia Maraton to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje siły oraz  wytrzymałość na tym dystansie. Razem z moimi kolegami i koleżankami, chcemy  pokazać, że osoby pracujące na co dzień w branży hotelarskiej, dbają o własne zdrowie i  kondycję fizyczną. Biegnąc razem chcemy promować zdrowy styl życia, który jest jednym z elementów programu zrównoważonego rozwoju PLANET 21, wprowadzonego w  ubiegłym roku przez Grupę Accor. Trzymam kciuki, aby wszyscy uczestnicy dobiegli do  mety.” – mówi Sabina Bartyzel, Dyrektor Hotelu Novotel Kraków Centrum.

Na trasie maratonu będzie można dopingować:

  1. Leszka Porembskiego z Orbis S.A.,
  2. Macieja Leśniaka z ibis Kraków Stare Miasto,
  3. Bartłomieja Ostrowskiego z Novotel Kraków City West,
  4. Pawła Dzięgla z Novotel Kraków Centrum,
  5. Sabinę Bartyzel z Novotel Kraków Centrum.

Udział pracowników hoteli krakowskich należących do Grupy Orbis w 12. Cracovia  Maraton  to także świętowanie Międzynarodowego Dnia Ziemi, który był obchodzony 21  kwietnia. Każdego roku pracownicy wszystkich hoteli Grupy Orbis w Polsce, tego dnia  podejmują różne aktywności mające na celu ochronę środowiska. W zeszłym roku np.  pracownicy i ich rodziny posadzili w sumie 5 820 drzew.

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi wpisują się w przyjęty w zeszłym roku wspólnie  przez Accor i Orbis S.A program zrównoważonego rozwoju PLANET 21. Zawiera on 21  zobowiązań i tyle samo celów, które mają zostać zrealizowane do 2015 r. Należą do nich  m.in.: szkolenia dla pracowników w 95% hoteli  w zakresie zapobiegania chorobom,  promowanie dobrze zbilansowanych posiłków w 80% placówek, stosowanie  ekologicznych produktów w 85% hoteli oraz ograniczanie zużycia wody i energii o  odpowiednio 15% i 10% we wszystkich hotelach. Promowanie zbilansowanych posiłków  zostało już wprowadzone  do hoteli marki Novotel. Teraz większość dań przyrządza się z ekologicznych lub lokalnych produktów.

W karcie menu goście mogą znaleźć oznaczenia ECO (ekologiczne) oraz In Balance by  Novotel (zbilansowane), informujące o rodzaju potrawy. Wszystkie posiłki serwowane  podczas śniadań, mają odpowiednie oznaczenia dotyczące kaloryczności. Dla klientów biznesowych przygotowano nowe menu, dostępne w ofercie Mice Revamp. Novotel dba również o najmłodszych. W ramach programu Family&Novotel, specjalna karta zawiera  ich ulubione potrawy, które są zgodne z zasadami zdrowego żywienia.

(Informacja prasowa)

Comments

comments