12. samolot Wizz Air w bazie operacyjnej w Warszawie!

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia w Europie i najbardziej zrównoważony przewoźnik na świecie ogłasza dzisiaj dalsze inwestycje w Polsce – dodanie 12. samolotu do bazy w Warszawie, które jest wyrazem zaangażowania linii w zapewnianie rozbudowanych możliwości podróży dla pasażerów w regionie. Jednocześnie Wizz Air zwiększa częstotliwość lotów na 11 trasach oferując podróżującym jeszcze większą elastyczność i wygodę. Najnowszy Airbus A321 dołączy do warszawskiej floty w kwietniu 2024 roku. 

Rozpoczynając swoją działalność w 2004 roku, Wizz Air stale zwiększa swoją obecność w Polsce, co potwierdza zaangażowanie linii w zapewnianie polskim pasażerom szerokiego wyboru możliwości niskokosztowych podróży. Przewiózłszy 100 milionów pasażerów w Polsce od początku działalności, Wizz Air stale rozwija ofertę niskokosztowych połączeń między Polską i innymi krajami. Ostatnio linia ogłosiła dodanie 8. samolotu do bazy w Gdańsku oraz uruchomienie dwóch nowych tras: do Walencji i Rzymu. Jutro Wizz Air zainauguruje trasę z lotniska Warszawa Radom do Larnaki na Cyprze. Z kolei, trasa Katowice – Bruksela Charleroi zostanie uruchomiona 14 grudnia. Na przestrzeni 19 lat stałego rozwoju przewoźnika powstało 5 baz operacyjnych: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Wizz Air obecnie realizuje loty z 12 polskich lotnisk i zatrudnia w kraju ponad 1300 pracowników, wspierając jednocześnie ponad 8300 lokalnych miejsc pracy w branżach pokrewnych. 

Wizz Air jest obecny na warszawskim Lotnisku Chopina od 2004 roku z misją oferowania pasażerom przystępnych i niezawodnych podróży lotniczych. Działalność z głównego lotniska w stolicy jest niezwykle istotna, aby móc zapewniać zarówno mieszkańcom Warszawy, jak i gościom, najwygodniejsze i najbardziej efektywne czasowo możliwości podróżowania. Na przestrzeni lat Wizz Air znacząco rozwinął swoją obecność na warszawskim lotnisku – aktualnie przepustowość osiąga 125% w porównaniu ze wskaźnikiem sprzed pandemii i wzrośnie do 150% po dodaniu 12. samolotu. Rozbudowa floty i siatki połączeń składającej się aktualnie z 56 tras do 24 krajów czyni Wizz Air kluczowym graczem i umacnia jego pozycję lidera wśród niskokosztowych przewoźników (ULCC) w regionie. Nowy, 12. samolot, usprawni łączność bazy w Warszawie i zwiększy dostępność różnorodnych miejsc docelowych. 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie József Váradi, CEO Wizz Air powiedział: Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla nasze zaangażowanie w działalność w Polsce i w stolicy. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uważać się za rodzime linie lotnicze w Polscei, ponieważ nasza historia rozpoczęła się ponad 19 lat temu właśnie tutaj. Niedawno świętowaliśmy niezwykłe wydarzenie – przewiezienie 100 milionów pasażerów w Polsce, co jest wyraźnym dowodem uznania i zaufania klientów dla naszej linii. Polska i Warszawa mają istotne znaczenie dla Wizz Air. Zależy nam na ciągłym rozwoju na Lotnisku Chopina i potwierdzaniu pozycji lidera wśród niskokosztowych przewoźników. Dodanie 12. samolotu i wzrost częstotliwości na 11 trasach jeszcze bardziej pobudzi gospodarkę i pozwoli stworzyć więcej miejsc pracy bezpośrednio w Wizz Air oraz branżach pokrewnych. Nasz stały wzrost w Warszawie odzwierciedla nasze zaangażowanie w zaspokajanie zmieniających się potrzeb naszych pasażerów i zapewnianie im jeszcze więcej możliwości przystępnych i wygodnych podróży. Aby uczcić to wydarzenie, z radością ogłaszamy udostępnienie 12000 biletów w cenie 12 euro na trasach w polskiej siatce połączeń.

Świętując wydarzenie, Wizz Air uruchamia dzisiaj, 12 grudnia 2023 roku, specjalną pulę 12000 biletów w cenie 12 euro*. Ta limitowana czasowo oferta obowiązuje do 23:59 CET i pozwoli pasażerom rezerwować loty na wybranych trasach w polskiej siatce połączeń w cenie 12 euro. To wyjątkowa szansa dla podróżujących, aby odkrywać ekscytujące miejsca z siatki połączeń Wizz Air.

WZROST CZĘSTOTLIWOŚCI LOTÓW

Trasa Tygodniowa liczba lotów
Warszawa – Rzym Fiumicino 11 → 14
Warszawa – Barcelona 9 → 11
Warszawa – Mediolan Bergamo 9 → 11
Warszawa – Kopenhaga 7 → 9
Warszawa – Oslo Torp 5 → 7
Warszawa – Eindhoven 4 → 7
Warszawa – Bari 35
Warszawz – Bazylea 35
Warszawa – Bolonia 34
Warszawa – Split 23
Warszawa – Heraklion 23

 

(Informacja prasowa)

Comments

comments