Wizz Air doda 8. samolot do bazy na Lotnisku Chopina. Więcej lotów i nowa trasa do Bordeaux!

Przedstawiciel taniej linii lotniczej Wizz Air na dzisiejszej konferencji prasowej w hotelu Hilton w Warszawie poinformował o dodaniu od sezonu lato 2018 kolejnego – ósmego samolotu do bazy na Lotnisku Chopina. Będzie to już czwarty samolot Airbus A321 Wizz Air w Warszawie. Dzięki temu będzie można uruchomić nową trasę oraz zwiększyć ilość lotów w aktualnych kierunkach.

Nowa trasa

Węgierski przewoźnik ogłosił rozpoczęcie lotów od 25 marca 2018 roku do francuskiego miasta Bordeaux.

Zwiększenie częstotliwości

Zwiększenie częstotliwości lotów nastąpi od marca 2018 roku na poniższych trasach:

  • Warszawa – Billund 3 loty w tygodniu (aktualnie 2)
  • Warszawa – Kijów 5 lotów w tygodniu (aktualnie 3)
  • Warszawa – Lyon 3 loty w tygodniu (aktualnie 2)
  • Warszawa – Malmo 5 lotów w tygodniu (aktualnie 4)
  • Warszawa – Oslo Torp 7 lotów w tygodniu (aktualnie 5)
  • Warszawa – Reykjavik 5 lotów w tygodniu (aktualnie 3)
  • Warszawa – Rzym 10 lotów w tygodniu (aktualnie 6)
  • Warszawa – Tel Awiw 7 lotów w tygodniu (aktualnie 3)

Johan Eidhagen, Dyrektor Marketingu w Wizz Air, powiedział: “Po niedawnym umieszczeniu siódmego samolotu w bazie na Lotnisku Chopina, z ogromną radością ogłaszamy dzisiaj kolejny etap rozwoju naszej działalności w Warszawie. Dodanie ósmego samolotu do warszawskiej floty oznacza zwiększenie zatrudnienia tworząc kolejne miejsca pracy bezpośrednio w Wizz Air i u naszych partnerów. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci w Warszawie docenią rozszerzenie oferty Wizz Air o nowe atrakcyjne kierunki i możliwości niskokosztowych podróży, a niskie ceny naszych biletów sprawią, że jeszcze więcej osób zdecyduje się odwiedzić stolicę Polski, co z pewnością korzystnie wpłynie na rozwój branży turystycznej i hotelarskiej. Z zaangażowaniem działamy w Polsce oferując możliwie najniższe ceny i doskonałą obsługę podczas każdego lotu WIZZ.”

Hubert Wojciechowski, p.o. Dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina, powiedział: “Zaledwie kilka dni temu do bazy Wizz Air na Lotnisku Chopina dodany został siódmy samolot, a już dziś linia ogłasza dodanie kolejnego. Bardzo nas to cieszy, ponieważ tak dynamiczny rozwój najlepiej świadczy o sile gospodarczej i potencjale Warszawy. Jesteśmy zadowoleni również z faktu, że w bazie znajdzie się czwarty samolot A321, który zabiera na pokład więcej pasażerów, co z kolei pozwoli nam lepiej wykorzystać przepustowość lotniska. Ogłoszona dziś trasa do Bordeaux jest dla Warszawy nowym kierunkiem i doskonale uzupełnia ofertę połączeń do Francji. Będzie to również 50. trasa linii Wizzair z Lotniska Chopina, co umacnia pozycję Lotniska Chopina w regionie”

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments