50-cio lecie marki Mercure obchodzone w hotelu Mercure Warszawa Grand

W ramach 50. urodzin marki, hotel Mercure Warszawa Grand przygotował dla gości wyjątkową wystawę historycznych fotografii celebrujących historię jednego z kultowych obiektów stolicy. Jej premiera odbyła się na specjalnym wydarzeniu przygotowanym przez zespół hotelu, którego motyw przewodni nawiązywał do lat 50. ubiegłego stulecia!

Hotele Mercure na całym świecie, dzięki zanurzeniu w lokalnej kulturze i tradycji, zapraszają gości do odkrywania każdej z destynacji od jej prawdziwej i tętniącej życiem strony. Dlatego, by świętować 50-lecie marki Mercure Warszawa Grand i AccorInvest zaprosił na inspirowaną historią aktywację i specjalne wydarzenie.
Z okazji jubileuszu hotel przygotował dla swoich gości niesamowitą wystawę kilkudziesięciu zdjęć zrobionych przez fotografa Alfreda Funkiewicza, a uzyskanych z Muzeum Warszawy. Prezentują one obiekt i jego wnętrza z okresu 1958-1959, tj. zanim należący do sieci Orbis hotel zaczął funkcjonować pod szyldem Mercure. Podczas wydarzenia nie zabrakło także muzyki na żywo. Dla gości zagrał zespół Singin' birds & Shim Sham. Dodatkowo wieczór wzbogacił występ grupy tanecznej – styl Lindy Hop oraz Rock n’roll.
Obiekt Orbis Grand Hotel, to jedna z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych ikon Warszawy, którego historia sięga lat 50., a dokładnie lipca 1958 roku, kiedy hotel przyjął pierwszych gości. Od tamtej pory przez jego progi przewinęło się wielu wybitnych osobistości z całego świata, włączając w to takie postacie jak Robert Kennedy, Julio Cortazar czy Bułat Okudżawa. Budynek hotelu wpisuje się w ducha epoki socrealizmu poprzez architekturę i monumentalizm. Dzięki wyjątkowemu standardowi, w początkowo funkcjonujących 416 pokojach hotel stał się „biblią hotelarską, wyznaczając normy polskiego hotelarstwa. Dzisiaj hotel oferuje gościom 299 przestronnych i nowoczesnych pokoi.

Mercure Warszawa Grand na trwałe wpisał się w historię krajowego hotelarstwa, wyznaczając wiele kamieni milowych dla rozwoju branży. Dla przykładu był miejscem zebrania Zrzeszenia Polskich Hoteli Turystycznych. Dzięki swojej ofercie i standardzie oferował zupełnie nową jakość dla gości, stanowiąc przełom w udogodnieniach oferowanych w hotelach.  – powiedziała Daiva Maciule, Mercure Warszawa Grand General Manager

W 2007 roku Mercure Warszawa Grand przeszedł dogłębny remont. Odnowione wnętrza hotelu nawiązują do historii Warszawy i kultowego samochodu „Syrenka 100”, którego produkcja rozpoczęła się w 1957 roku, dokładnie w czasie, gdy obiekt zainaugurował swoją działalność. W nowym wystroju można zobaczyć ciekawe akcenty i wyeksponowane w pokojach zdjęcia Warszawy. Projekt wnętrza został przygotowany przez łódzką pracownię EC-5. Goście mają okazję delektować się lokalnymi inspiracjami, w tym lokalnymi daniami i szerokim wyborem lokalnych i międzynarodowych win dostępnych w hotelowej restauracji Winestone. Osoby podróżujące w celach biznesowych mają do dyspozycji przestrzeń konferencyjną, zorganizowaną w kilka sal mieszczących od 12 do 150 osób. Wśród nich znalazła się Sala Olimp, jedna z najbardziej znanych i prestiżowych sal konferencyjnych w stolicy, która kiedyś była siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego i gospodarzem wielu ekskluzywnych wydarzeń i spotkań. To właśnie w Orbis Grand Hotelu odbył się w 1969 roku casting do filmu „Śmierć w Wenecji” w obecności samego Luchino Viscontiego. Odnowiona przestrzeń Sali gwarantuje niezapomniany widok na panoramę miasta i dostęp do naturalnego oświetlenia.

Hotel Mercure Warszawa Grand jest nie tylko dobrym miejscem do wypoczynku, ale również przestrzenią, w której historia i współczesność spotykają się w harmonii. Oryginalna estetyka i lokalne inspiracje tworzą unikalne wnętrza tego obiektu, który jest zarówno hołdem dla historii Warszawy, jak i symbolem nowoczesności i wygody. To miejsce, w którym goście mogą cieszyć się zarówno komfortem i wysoką jakością, jak i autentycznym klimatem stolicy Polski, czyniąc pobyt tu wyjątkowym i niezapomnianym. Tworzenie wyjątkowego klimatu hotelu i kontynuacja jego bogatej historii nie byłoby tak owocne gdyby nie zespół, który każdego dnia dba o tworzenie niezapomnianych i unikalnych doświadczeń dla naszych gości. To dzięki tym ludziom codziennie udowadniamy, że niemożliwe nie istnieje, świętujemy każdy sukces i rozwijamy się jak jedna wielka Grandowa rodzina. – dodała Daiva Maciule, Mercure Warszawa Grand General Manager

Galeria zdjęć

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments