8 wskazówek na bezstresową podróż samolotem oczami sieci hoteli Hilton

Wczesne godziny odlotu, długie kolejki do odprawy, obawa o bezpieczeństwo bagażu czy wydatki na lotnisku, mogą wywoływać stres u podróżnych. Istnieją jednak sposoby, aby go zminimalizować. Planując wyjazd do rodziny, na letnie wakacje lub weekendowy spontaniczny wypad dla „podładowania baterii” warto wziąć pod uwagę kilka dobrych rad. Sieć hoteli Hilton, ekspert od podróży, podpowiada, co zrobić, aby łatwo i przyjemnie wejść w urlopowy nastrój.

Nie daj się pokonać pragnieniu

Woda i napoje w sklepach lotniskowych bywają drogie. Dobrym pomysłem jest więc zabranie z domu pustej, plastikowej butelki o maksymalnej pojemności 0,5 l. Posiadanie pustej butelki jest dopuszczalne i służby celne nie powinny jej odebrać podczas kontroli. Może to być zwykła butelka po ulubionej wodzie lub specjalna z filtrem. Butelkę można napełnić po przejściu odprawy wodą z dystrybutora znajdującego się na lotnisku lub po prostu z kranu.

Zacznij wakacje bez stres

Wczesny lot to nie problem. Wystarczy się do niego odpowiednio przygotować. Planując podróż dobrze jest wziąć pod uwagę nocleg w hotelu przy lotnisku. Oferta tego typu obiektów jest coraz bogatsza i zróżnicowana. Dobrym powodem do rozpoczęcia wakacji 1 dzień wcześniej jest na przykład odwiedzenie hotelu polecanego przez turystów. Startując z lotniska w Amsterdamie można odwiedzić wielokrotnie nagrodzony Hilton Amsterdam Airport Schiphol, który zachwyca swoim nowoczesnym designem, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Elewacja budynku składa się z ponad 5 500 paneli, tworząc niesamowity widok przypominający strukturę kryształu. W środku natomiast czeka na gości pięknie zaprojektowane lobby i coctail bar oferujący ponad 30 rodzajów ginu.

Jeszcze szybciej!

Wygoda i komfort w podróży są bardzo istotne by bezstresowo dotrzeć do celu. Dobrze jest, gdy hotel posiada bezpośredni dostęp do lotniska. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi. Bezpośrednia bliskość terminala oznacza, że lotniskowe kantory wymiany walut czy mini-markety są na miejscu, nie ma potrzeby organizowania transferów autobusowych, a odpoczywać wygodnie w hotelu można niemal do samego odlotu samolotu. Przykładem hotelu, który ma bezpośrednie przejście do budynku lotniska jest hotel Hampton by Hilton Gatwick Airport.

Kieruj się na lewo

Badania dowodzą, że ludzie częściej wybierają kolejki znajdujące się po prawej stronie. Wynika to z faktu, że większość z nas jest praworęczna. Warto pamiętać o tym stojąc w kolejce do kontroli bagażowej.

Jedz jak król

Lotniskowe restauracje nie cieszą się dobrą sławą. Przez wiele lat pasażerowie byli skazani wyłącznie na sieci fast food lub zimne kanapki serwowane w kioskach. Na szczęście te czasy są już za nami. Dzisiejsze lotniska oferują pełną gamę kulinarnych doświadczeń i dania prosto spod noża najlepszych szefów kuchni. Na przykład przy londyńskim lotnisku Heathrow można odwiedzić restaurację Mr Todiwala’s Kitchen, której właścicielem i pomysłodawcą jest gwiazda telewizyjna, mistrz kuchni hinduskiej, Cyrus Todiwala. Restauracja znajduje się w hotelu Hilton London Heathrow Airport T5 i jest idealnym miejscem na spotkania biznesowe lub po prostu oderwanie się na chwilę od zgiełku i stresów podróży.

Sprawdź limit bagażu

Zaskoczeniem może się okazać, jak w poszczególnych liniach lotniczych różnią się zasady dotyczące bagażu. Niektóre linie lotnicze zezwalają na posiadanie torby z laptopem oraz walizki, a inne, na przykład tanie linie, ograniczają bagaż do torby podręcznej o określonej wadze i niewielkim rozmiarze. Warto więc odpowiednio wcześniej upewnić się, jaki bagaż można zabrać do samolotu bez dopłaty, a do spakowania niezbędnych rzeczy wykorzystać torby próżniowe, dzięki którym w walizce zmieści się znacznie więcej zawartości.

Zadbaj o obcą walutę przed wylotem

Niektóre sieci kantorów lotniskowych, jak Moneycorp lub ICE, oferują usługę zamawiania waluty po kursie określonym online. Sprawdzając możliwość skorzystania z takiej usługi przed podróżą, można oszczędzić nie tylko czas, ale także uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci zawrotnego kursu wymiany.

Unikaj parkingów przy lotniskach

Członkowie programu Hilton Honor mogą korzystać z oferty Park & Fly. Zostając na 1 noc w hotelu przy lotnisku mają do wyboru kilka pakietów parkingowych. Dzięki temu mogą zaoszczędzić na wysokich opłatach za wygodne parkowanie tuż przy samym porcie lotniczym.

(Informacja prasowa)

Comments

comments