Air France będzie konkurowało z tanimi liniami lotniczymi

 

Air France zamierza konkurować z tanimi linia lotniczymi i zaczyna oferować nową taryfę mini – bez możliwości wyboru miejsca na pokładzie oraz bez bagażu rejestrowanego.

Air France taryfa Mini

Już niedługo przewoźnik zaoferuje loty z czterech francuskich lotnisk (Paryża, Marsylii, Nicei i Tuluzy) do 58 miast Europy i Afryki Północnej.

Cena za lot będzie się zaczynała od 49 euro, natomiast za bagaż rejestrowany trzeba będzie dopłacić 15 euro. Podobnie jak w przypadku tanich linii lotniczych nie będzie możliwości zmiany terminu lotu.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 6 lutego 2013 roku. Dzięki wprowadzeniu nowej taryfy Mini Air France chce konkurować z takimi liniami jak EasyJet i Ryanair.

„Chcemy dostosować się do oczekiwań turystów i zdobyć nowych klientów. Dzięki temu do 2015 roku zarobimy dwa miliardy euro” – poinformował Alexandre de Juniac,  CEO Air France.

Ze statystyk francuskiego przewoźnika wynika, iż przy wyborze lotu 60 proc. klientów kieruje się ceną. natomiast 40 proc. pasażerów na krótkich i średnich trasach zabiera tylko bagaż podręczny.

Źródło: sky-watcher.pl

Comments

comments