airberlin od marca 2013r. wchodzi do Warszawy. Loty 3 razy dziennie.

 

Druga pod względem wielkości linia lotnicza  w Niemczech – airberlin – będzie latać z Warszawy do Berlina i stanie się dzięki temu przewoźnikiem z największą ofertą lotów non stop z Warszawy do niemieckiej metropolii nad Szprewą. Czasy lotów są idealnie dopasowane do potrzeb osób podróżujących w celach biznesowych oraz turystycznych i umożliwiają elastyczne podróżowanie. Bilety lotnicze airberlin na nowy odcinek można rezerwować od 2 października 2012 r., a samo połączenie rusza w marcu 2013r.

– Europa Wschodnia jest strategicznie ważnym rynkiem dla airberlin. Wraz z nowym połączeniem do Warszawy airberlin lata teraz do wszystkich dużych lotnisk w Polsce. Jest ono również ważnym rozszerzeniem połączeń dla naszego węzła lotniczego w Berlinie. Nasi pasażerowie z Polski mają do wyboru połączenia łączone do atrakcyjnych celów w USA, takich jak: Miami, Los Angeles, Nowy Jork i również od 23 marca nowe połączenie do Chicago – mówi Paul Gregorowitsch, CCO airberlin.

Z nowym lotniskiem docelowym w Warszawie sieć połączeń airberlin obejmuje w Polsce łącznie trzy cele. Już od 2009 r. airberlin lata non stop z Krakowa do Berlina i Düsseldorfu. airberlin od lata 2012 r. do dwóch razy dziennie łączy Gdańsk i Berlin lotem non stop. Wraz ze startem letniego rozkładu lotów 2013 airberlin podwyższy liczbę codziennych lotów z i do Gdańska nawet do trzech lotów non stop. Poprzez węzeł lotniczy w Berlinie pasażerowie mają ponadto do dyspozycji liczne połączenia łączone w światowej sieci połączeń airberlin, na przykład do Abu Dhabi, Palma de Mallorca lub do Wiednia.

(informacja prasowa)

Comments

comments