Avion Express wydzierżawia dla LOT cztery samoloty Airbus A320

Avion Express, największy światowy operator ACMI samolotów wąskokadłubowych, zawarł z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT porozumienie dotyczące leasingu czterech samolotów Airbus A320 z załogami.

Zgonie z zawartą umową ACMI, obowiązującą do 31 maja 2020 r., dwa samoloty Airbus A320 rozpoczną loty w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT od 14 stycznia 2020 r., kolejne dwa dołączą 1 lutego 2020 r.

Samoloty będą bazowały w Warszawie i obsługiwały loty krajowe i międzynarodowe.

„Rozmowy z LOT o potencjalnych możliwościach biznesowych toczyły się przez kilka ostatnich miesięcy i cieszymy się, że te rozmowy zakończyły się pomyślnie. LOT jest jednym z najbardziej doświadczonych i szybko rosnących przewoźników na rynku. Świadczenie usług ACMI dla takiego przewoźnika jest niezwykle przyjemne” – powiedział Darius Kajokas, Prezes Avion Express.

Powołana w 1930 roku przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej spółka LOT jest trzecią najdłużej działającą linią lotniczą w Europie. W ostatnich latach LOT stał się jednym z liderów w obsłudze przewozów pasażerskich w Europie Środkowej i Wschodniej – w 2018 roku ponad 8,9 mln pasażerów skorzystało z połączeń LOT. W ciągu ostatnich czterech lat polska spółka zaoferowała ponad 70 nowych kierunków i pozyskała 40 samolotów. Obecnie flota LOT liczy ponad 90 statków powietrznych.

(Informacja prasowa)

Comments

comments