Courtyard by Marriott Warsaw Airport nagrodzony za najlepszą działalność CSR

Courtayrd by Marriott Warsaw Airport

Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport, należący do Chopin Airport Development, został wyróżniony za działalność Corporate Social Responsibility (CSR), a Aneta Stępkowska otrzymała nagrodę dla najlepszego dyrektora hotelu franczyzowego w Europie w zakresie CSR. Nagroda przyznawana jest przez korporację Marriott International.

– Cieszymy się, że wśród naszej kadry zarządzającej hotelami mamy najwyższej klasy menadżerów, których praca jest również dostrzegana i nagradzana przez międzynarodowe sieci hotelowe – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development (CAD). – Nagroda, którą otrzymał Courtyard by Marriott to z jednej strony dowód na to,
że nasi dyrektorzy są na najwyższym, światowym poziomie, a z drugiej docenienie wielkiego zaangażowania wszystkich pracowników hotelu w zakresie szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej – podkreśla Cristescu.

Hotel Courtyard by Marriott od samego początku swojego funkcjonowania prowadzi wiele działań CSR. – Zaangażowanie pracowników hotelu w działalność społeczną jest oczywiste, robimy to od 15 lat, czyli od otwarcia hotelu – wyjaśnia Aneta Stępkowska, dyrektor Courtyard by Marriott Warsaw Airport i zaznacza, że często inicjatywa działań charytatywnych wychodzi od samych pracowników, co świadczy o ich wielkiej wrażliwości i chęci pomagania innym. Hotel Courtyard by Marriott pomaga m.in. fundacjom dziecięcym, takim jak SOS Wioski Dziecięce, Dziecięca Fantazja czy Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi w Białymstoku. Opiekuje się również Domem Dziecka w Równem koło Warszawy, wspomaga Dom Pomocy Społecznej na Woli oraz schronisko dla zwierząt Na Paluchu. – Sponsorujemy również niezwykłą imprezę grudniową „Mikołajki z Fantazją” dla około 200 bardzo ciężko chorych dzieci, które przyjeżdżają do naszego hotelu z całej Polski na zaproszenie Fundacji Dziecięca Fantazja. Cały rok czekamy na uśmiech i radość tych dzieciaków – mówi Stępkowska i dodaje – cieszę się, że zgodnie z myślą przewodnią działalności korporacyjnej CSR – „Spirit to Serve”, Marriott dostrzegł tego „ducha” w naszym hotelu i jego pracownikach.

Marriott International to największa sieć hotelowa na świecie, która posiada ponad 6500 hoteli w 127 krajach. W swojej działalności podejmuje m. in. szereg aktywności w zakresie Corporate Social Responsibility. Od samego początku powstania firmy, rodzina Marriott kładzie ogromy nacisk na pomoc słabszym i potrzebującym, na ochronę środowiska oraz
na kształcenie młodych kadr. Swoim entuzjazmem oddziałuje na pracowników hoteli Marriott i motywuje ich do szerokiego działania zarówno na rzecz lokalnych społeczności, jak i ochrony globalnych dóbr.

(Informacja prasowa)

Comments

comments