Darłowo – duże zmiany?

 

2012.08.14-17, Darłowo (kaszub. Darłowò, niem. Rügenwalde) – nadmorskie miasto i gmina miejska w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, największe miasto powiatu sławieńskiego. Położone nad Morzem Bałtyckim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej, na Pobrzeżu Koszalińskim, na Pomorzu Zachodnim.

Na przełomie kilku lat można zaobserwować zmiany w Darłowie i nadmorskiej dzielnicy Darłowa – Darłówku. Ciągle w budowie jest obwodnica. W Darłowie, po wschodniej części wydaje się być ukończona, natomiast w samym Darłówku, po zachodniej części trwają jeszcze prace.

W samym Darłówku po wschodniej części wybudowano drewnianą promenadę (została ona zniszczona przez sztorm niedługo po jej budowie, ale już została odbudowana). Dodatkowo, po zachodniej stronie nadmorskiego kurortu również widać duże zmiany. Z kostki brukowej ułożono bardzo ładny deptak, kilka budynków zyskało nowy wygląd.

W Darłowie jest kilka bardzo ciekawych zabytków, między innymi:

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Brama Wysoka – jedyna brama miejska zachowana z pierwotnego założenia murów obronnych

Kościół Mariacki (w tle, a na pierwszym planie Ratusz)

W tym roku w Darłowie, po raz pierwszy w Polsce zorganizowano Morskie Pokazy Lotnicze, o których szerzej przeczytać można na portalu sky-watcher.pl

Cała galeria zdjęć poniżej:

Foto: Paweł Jakubowski / lubiepodroze.eu

Comments

comments