FlixBus wprowadza sprzedaż biletów również w autobusie

Od dziś bilety na podróż FlixBusem będzie można kupić tuż przed odjazdem bezpośrednio u kierowcy. W fazie testowej, opcja została wprowadzona na trzech wybranych liniach FlixBus Polska, a do końca marca będzie sukcesywnie uruchamiana na pozostałych połączeniach.

Uruchomienie sprzedaży w autobusie to przede wszystkim odpowiedź na zapotrzebowanie pasażerów z ograniczonym dostępem do Internetu, osób starszych oraz tych, które decydują się na spontaniczną podróż – komentuje Konrad Bąbliński, Dyrektor ds. Operacji FlixBus Polska – Do tej pory zakup biletu u kierowcy był możliwy na jednej linii międzynarodowej ze Szczecina do Berlina. Obecnie planujemy wprowadzenie tej opcji na wszystkich połączeniach krajowych i międzynarodowych FlixBus Polska.

Linie FlixBusa z pokładową sprzedażą biletów:

 • 057 Szczecin-Berlin

 • 1340 Warszawa-Szczecin

 • N1340 Warszawa-Szczecin

 • 1351 Warszawa-Bydgoszcz

Jak przebiega zakup biletu u kierowcy we FlixBusie?

  1. Kierowca sprawdza cenę za przejazd w Aplikacji Kierowcy.

  2. Po akceptacji ceny biletu, pasażer dokonuje płatności bezgotówkowej (karta / telefon).

  3. Kierowca wypełnia dane pasażera i drukuje bilet za pomocą drukarki fiskalnej.

  4. Pasażer otrzymuje od kierowcy paragon fiskalny, który jest jednocześnie biletem uprawniającym do przejazdu.

Dodatkowo, u kierowcy będzie można dokupić jedną dodatkową sztukę bagażu podróżnego, a także uiścić opłatę za zarezerwowany przez infolinię bagaż specjalny. Płatności u kierowcy można realizować wyłącznie bezgotówkowo.

Bilety na podróż FlixBusem w dalszym ciągu będzie można również kupić w blisko 500 stacjonarnych punktach sprzedaży w całej Polsce, a także na stronie flixbus.pl i w aplikacji mobilnej FlixBus.

(Informacja prasowa)

Comments

comments