Flixbus zastąpi markę PolskiBus.com

FlixBus, dzięki integracji platformy sprzedażowej oraz siatki połączeń firmy PolskiBus.com, stworzy najatrakcyjniejszą ofertę dalekobieżnych połączeń autobusowych dla polskich pasażerów. Zaoferuje nowe połączenia krajowe i międzynarodowe z kilku polskich miast do Niemiec, Austrii, Czech, na Węgry i Słowację. Bilety na bezpośrednie połączenia będą dostępne na stronie PolskiBus.com i już wkrótce na FlixBus.pl

Piotr Bezulski, Dyrektor Zarządzający w firmie PolskiBus.com: „Mamy dziś przyjemność ogłosić, że rozszerzamy naszą współpracę z firmą FlixBus. Jesteśmy przekonani, że dzięki integracji innowacyjnych technologii oferowanych przez FlixBus, wysokich standardów bezpieczeństwa i najwyższej jakości usług zdobędziemy nowych pasażerów i rozpoczniemy nową erę na polskim rynku przejazdów autobusowych.”

Michał Leman, Dyrektor Zarządzający FlixBus w Polsce: „Rozszerzenie tej współpracy to kolejny krok, który umożliwi polskim pasażerom dostęp do całej europejskiej siatki połączeń FlixBus. Łącząc nasz standard usług i innowacyjne rozwiązania technologiczne z doświadczeniem firmy PolskiBus.com zdobytym na polskim rynku, liczymy na zainteresowanie nowej grupy klientów zielonymi autobusami FlixBus. Z początkiem 2018 roku w pełni zintegrujemy obie siatki połączeń i tym samym stworzymy najatrakcyjniejszą ofertę na rynku dla polskich pasażerów.”

Nowoczesna technologia i duch start-upu spotykają się z lokalnym biznesem Model biznesowy firmy FlixBus opiera się na unikalnej na skalę międzynarodową ścisłej współpracy z lokalnymi przewoźnikami – w ciągu czterech lat działalności FlixBus nawiązał współpracę z 250 partnerami autobusowymi w całej Europie. FlixBus zajmuje się technologią, sprzedażą biletów, obsługą klienta, planowaniem i rozwojem sieci, a także marketingiem i sprzedażą, natomiast lokalni partnerzy odpowiadają za codzienną eksploatację autobusów. Dzięki tej współpracy udało się stworzyć największą sieć międzymiastowych połączeń autobusowych w Europie. W Polsce FlixBus współpracuje już z kilkoma lokalnymi firmami oferującymi przewozy autokarowe, dzięki którym rozbudowywana jest sieć połączeń między polskimi a europejskimi miastami. W ten sposób duch innowacji FlixBusa wspiera rozwój polskich firm transportowych i umożliwia im działalność w ramach międzynarodowej sieci przewozów autokarowych.

PolskiBus.com świadczy usługi dla polskich pasażerów od 2011 roku, czyli od ponad sześciu lat. Firma rozwija się nieprzerwanie od momentu powstania, oferując połączenia autobusowe na terenie Polski oraz z Polski do Niemiec, Austrii, Czech, na Węgry i Słowację. FlixBus uruchomił już pierwsze połączenia z Polski i do Polski w 2016 roku. Pasażerowie mogą korzystać z bezpośrednich połączeń z głównych polskich miast tj. Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia czy Łodzi do Niemiec, Austrii, Czech i na Węgry. FlixBus, razem z firmą PolskiBus.com, będzie kontynuował rozbudowę swojej siatki połaczeń, włączając do swojej oferty nowe bezpośrednie połączenia z krajami europejskimi. Współpraca między firmami FlixBus i PolskiBus.com ustanawia nową generację standardów usług na rynku pasażerskich przewozów autokarowych. Jednocześnie pozytywnie wpłynie także na poprawę kondycji gospodarczej lokalnych przedsiębiorstw turystycznych.

Piotr Bezulski: „Razem z firmą FlixBus zwiększymy liczbę połączeń Polski z Europą. Wierzymy, że skorzystają na tym nie tylko polscy pasażerowie, którzy będą mieli lepsze możliwości podróżowania, ale także lokalne biura podróży.”

FlixBus wprowadzi ekologiczny i efektywny model transportu autobusowego w Polsce: cyfryzacja tradycyjnego sektora komunikacji autobusowej FlixBus gwarantuje taką samą jakość obsługi w każdym ze swoich autobusów. Ponieważ standardy FlixBus zostaną wprowadzone do autobusów firmy PolskiBus.com, wszyscy pasażerowie będą mieli zapewnione: darmowe Wi-Fi, wygodne miejsca z większą przestrzenią na nogi, klimatyzację, gniazdka elektryczne przy każdym siedzeniu oraz toalety na pokładzie. Bilety na bezpośrednie połączenia z różnymi krajami europejskimi są dostępne online na stronie PolskiBus.com, a wkrótce także będzie można je kupić za pośrednictwem strony FlixBus.pl, za pośrednictwem aplikacji mobilnej FlixBus lub w ponad 30 000 współpracujących biurach sprzedaży w całej Europie. Elastyczna zmiana rezerwacji lub jej odwołanie jest możliwe do 15 minut przed rozpoczęciem podróży. Przewóz bagażu jest bezpłatny i nie ma potrzeby drukowania biletów – wystarczy kodu QR na smartfonie. „Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie wszystkim pasażerom możliwości korzystania z sieci zielonych autokarów FlixBus. Nasza oferta i najnowocześniejszy system rezerwacji online pozwolą każdemu zwiedzić Europę” – dodaje Michał Leman.

(Informacja prasowa)

Comments

comments