Hotelowe podsumowanie roku 2017

W 2017 roku odwiedziliśmy całkiem sporą ilość hoteli. Nie wiem czy wszystkie zapisały mi się historii programów lojalnościowych, ale na pewno zdecydowana większość tak. Staram się tego pilnować, ale przy pracy na etacie i głównie weekendowych pobytach ciężko wszystko ze sobą pogodzić.

Największym miłym zaskoczeniem chyba były pobyty w Sofitel Grand Sopot, Holiday Inn Nice Saint Laurent du Var oraz Pullman Cannes Mandelieu Royal Casino.

Hilton Honors

>>> Rezerwuj nocleg w hotelach sieci Hilton Hotels

Jest to jak dla mnie niewątpliwie najlepszy program, w którym uczestniczę, ale niestety z bardzo małą aktywnością. Wciąż niewielka liczba hoteli w naszym regionie daje o sobie znać.

IHG Rewards Club

>>> Rezerwuj nocleg w hotelach sieci IHG

Niegdyś ten program był moim ulubionym programem ze względu na dużą ilość promocji typu Accelerate i łatwość zdobycia punktów i odbycia noclegów za punkty w Point Breaks. Niestety ostatnio według mnie Accelerate mocno się popsuła, Point Breaks również. Rezerwując nocleg za punkty nie masz praktycznie żadnych przywilejów.

SPG

Starwood Preferred Guest jest programem lojalnościowym, o którym tak naprawdę najmniej wiem, z tego względu, że bardzo mało śpię w ich hotelach. Ale obiecuję, że pogłębię wiedzę! 😉 Westin w Warszawie naprawdę bardzo mi się podoba! Całkiem niedawno przeszedł renowacją, podobnie jak Sheraton Warsaw.

Vienna House

Vienna House z tego co wiem nie posiada żadnego programu lojalnościowego. To stosunkowo niewielka sieć hotelowa z siedzibą we Wiedniu. W tym roku odwiedziłem ich hotel w Międzyzdrojach. Wystrój pokoi raczej oldschool’owy, ale pobyt w tym hotelu należał do bardzo udanych.

Le Club AccorHotels

Nie da się ukryć, że ten program jest aktualnie moim ulubionym, między innymi ze względu na ilość hoteli, wciąż sporą ilość lepszych, bądź też gorszych promocji. Oczywiście LCAH nie jest idealny pod wieloma względami, ale miejmy nadzieję, że zmiany będą szły we właściwym kierunku.

>>> Rezerwuj nocleg w hotelach sieci AccorHotels

Jak widzicie dużo wpisów jest w przygotowaniu. Zaległości są dość spore, ale postaram się sukcesywnie je nadrabiać. Pewnie na tej liście powinny znaleźć się inne hotele, jak tylko sobie coś przypomnę to na pewno dopiszę.

A Wy potraficie wymienić wszystkie hotele, w których nocowaliście w 2017 roku? Jak wspominacie te pobyty?

W 2018 roku planuję odwiedzić nowy hotel Holiday Inn Warsaw City Centre, wrócić do hotelu Novotel Kraków Centrum, czy też Mercure Lublin Centrum. Co więcej? Zobaczymy…

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments