Hyatt Place Krakow oficjalnie otwarty. Powrót sieci Hyatt do Polski!

Po blisko 10 latach Hyatt wrócił do Polski, potwierdzając tym samym zaangażowanie w rozwój swoich marek w Europie. Pierwszy hotel amerykańskiej sieci został właśnie oficjalnie otwarty w samym sercu stolicy Małopolski. Hyatt Place Krakow, zarządzany przez Hotel Professionals Management Group, oferuje 216 przestronnych pokoi i prawie 150 mkw. powierzchni konferencyjnej. Inwestorem jest konsorcjum Core Development, Wirth Group i Weyhouse Hospitality.

Hyatt Place to unikatowy koncept oparty na funkcjonalnie zaprojektowanych przestrzeniach, innowacyjnej obsłudze i całodobowych udogodnieniach. Oferta hotelu Hyatt Place Krakow skierowana jest do podróżujących, którzy szukają praktycznych i wygodnych rozwiązań w konkurencyjnych cenach. Do dyspozycji gości jest 216 pokoi z wyodrębnionymi strefami do pracy i relaksu, przestronne patio, całodobowe centrum fitness i sklep, a także lobby bar i restauracja ZOOM. Wszystkie pomieszczenia są przyjazne zwierzętom, a właściciele czworonogów dostają pakiety powitalne dla swoich pupili.


Hyatt Place Krakow zlokalizowany jest przy krakowskich Błoniach –  zielonych płucach miasta królów polskich. Lokalizacja ta jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. W pobliżu znajduje się Rynek Główny, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowe czy Kopiec Kościuszki.

Urban jungle z elementami folkloru miejskiego

Charakterystyczna czarna bryła hotelu skrywa surowe wnętrza zaprojektowane w stylu „urban jungle”. Widoczne nawiązania do architektury pobliskich parków oraz artystycznych tradycji miasta odzwierciedlają charakter wyjątkowej lokalizacji obiektu. Naturalne materiały, takie jak beton, stal i drewno, przełamane zostały dużą ilością zieleni i urozmaicone detalami w kolorze fioletu. Design komponuje się z oryginalnymi dziełami polskiego ilustratora Karola Banacha, będącymi artystyczną interpretacją symboli Krakowa, takich jak Smok Wawelski, Lajkonik czy obwarzanek.

Oferta gastronomiczna

W Hyatt Place Krakow funkcjonuje ZOOM Restaurant oraz ZOOM Lounge & Bar, który łączy się  z ogrodem zimowym. Oba miejsca charakteryzują się swobodną atmosferą i są w pełni otwarte dla mieszkańców Krakowa i odwiedzających hotel turystów.

O podniebienia gości, tworząc kartę menu, zadbał ceniony szef kuchni Miłosz Kowalski, który swoje doświadczenie zdobywał w renomowanych hotelach w Polsce i Wielkiej Brytanii. W kulinarnym repertuarze restauracji prym wiodą sezonowe dania inspirowane lokalną kuchnią i międzynarodowymi klasykami. Natomiast znajdujący się przy recepcji hotelowej całodobowy The Market, oferuje szeroki wybór produktów na wynos, od przekąsek, sałatek i kanapek po soki, zimne napoje bezalkoholowe i świeżo parzoną kawę oraz asortyment wybranych dań gotowych.

„Jesteśmy przekonani, że innowacyjne podejście marki Hyatt do branży hotelarskiej w połączeniu z doświadczeniem inwestora w realizacji unikatowych projektów w przestrzeniach miejskich, sprawi, że oferta Hyatt Place Krakow zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających gości” – powiedziała Beata Kowalczyk, Dyrektor Generalna Hyatt Place Krakow.

Hyatt Place Krakow to:

  • 216 stylowych pokoi o powierzchni do 32 mkw., z wyodrębnionymi strefami do pracy i relaksu, wykończonych w nowoczesnym stylu.
  • Przyjazna dla zwierząt atmosfera, w tym pakiety powitalne dla czworonogów w dniu przyjazdu.
  • ZOOM Restaurant otwarta zarówno dla gości, jak i mieszkańców, oferuje dania inspirowane lokalną kuchnią oraz międzynarodowe klasyki. Menu stworzone zostało przez doświadczonego i uznanego szefa kuchni Miłosza Kowalskiego.
  • ZOOM Lounge & Bar z letnim patio, ogrodem zimowym i widokiem na pobliskie parki, serwujący wyśmienitą kawę i herbatę, cocktaile i przekąski.
  • The Market dostępny 24/7, oferujący dania na wynos, przekąski, świeże sałatki i kanapki, a także szeroki wybór soków, napoi bezalkoholowych i lokalnych specjałów oraz świeżo parzonej kawy.
  • Inspirujące, elastyczne przestrzenie do spotkań i wydarzeń o powierzchni do 150 mkw., z nowoczesną technologią interaktywną.
  • Centrum fitness wyposażone w nowoczesny sprzęt cardio oraz dedykowane miejsca do jogi i pilatesu.
  • Bezpłatne, szybkie łącze Wi-Fi w całym hotelu i pokojach.
  • Komfortowy parking podziemny

(Informacja prasowa)

Comments

comments