Cztery nowe trasy Wizz Air z Polski

Tania linia lotnicza Wizz Air ogłasza dzisiaj dodanie 4 nowych tras do swojej siatki połączeń z Polski.  Już od stycznia pasażerowie z Polski będą mogli polecieć z Gdańska i Poznania do Werony we Włoszech oraz Gdańska i Krakowa do Malagi w Hiszpanii. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji.

Werona,  miasto położone w północno-wschodnich Włoszech, w regionie Wenecji Euganejskiej. Leży nad rzeką Adygą, u podnóża Alp Weneckich. To miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i ojczyzna Romea i Julii, miejsce pełne historii, kultury, muzyki i architektury. Kraina wielkich tradycji, od opery po wyśmienite jedzenie i wino.


Malaga, położona w hiszpańskiej Andaluzji to miasto na wybrzeżu Morza Śródziemnego z licznymi plażami. Malaga to połączenie kultury i morza z tętniącą życiem atmosferą, licznymi barami serwującymi tapas, nowoczesnymi dzielnicami, portem oraz zabytkami. To także miejsce narodzin Pabla Picassa .

Wizz Air realizuje loty z wykorzystaniem wydajnych, światowej klasy silników i samolotów, co jest kluczowe dla niskiej emisji. Linia dysponuje jedną z najmłodszych flot w Europie – średni wiek samolotu wynosi nieco ponad 4,5 roku i nadal będzie zmniejszał się do 3 lat i 6 miesięcy w 2024 roku, a następnie do 3 lat i 2 miesięcy w 2026 roku. Ślad środowiskowy pasażera podróżującego z Wizz Air to średnio 57,2 gr na pasażera/kilometr.

Paulina Gosk, manager ds. komunikacji  w Wizz Air powiedziała: – Z radością ogłaszamy ekspansję naszej siatki połączeń z Polski dodając kolejne 4 trasy. Dzięki stałemu rozwojowi oraz zaangażowaniu w tworzenie jak najlepszych możliwości podróży pasażerom, juz dziś możemy poinformować o nowych trasach z Gdańska, Poznania i Krakowa. Z Gdańska i Poznania pasażerowie będą mieli możliwość polecieć do Warny, a z Gdańska i Krakowa do Malagi. Wierzymy, że ultraniskokosztowe taryfy Wizz Air i atrakcyjne miejsca w siatce połączeń ułatwią podróże lotnicze wszystkim pasażerom. Serdecznie zapraszamy Państwa na pokład WIZZ.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z POLSKI

TRASA

DNI

DATA ROZPOCZĘCIA

CENY OD

GDAŃSK-WERONA

sobota

14 stycznia 2023

119 PLN

POZNAŃ – WERONA

sobota

14 stycznia 2023

119 PLN

GDAŃSK – MALAGA wtorek, sobota

10 stycznia 2023

189 PLN

KRAKÓW – MALAGA środa, niedziela 11 stycznia 2023

189 PLN

* Na podstawie oceny Sustainalytics Rating.

(Informacja prasowa)

Comments

comments