IHG podpisało 10 umowę w Europie Środkowo-Wschodniej – dzięki współpracy z Ghelamco, w kompleksie The Warsaw HUB powstaną hotele Crowne Plaza i Holiday Inn Express.

IHG, jeden z liderów światowego rynku hotelarskiego, ma zaszczyt ogłosić podpisanie już dziesiątej umowy inwestycyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Partnerem inwestycji jest Ghelamco.

Hotel Crowne Plaza będzie pierwszym obiektem tej marki w Polsce. Zostanie wybudowany obok innego hotelu IHG, Holiday Inn Express. Oba znajdą się w kompleksie The Warsaw HUB To pierwsza tego typu podwójna inwestycja hotelowa IHG w Polsce. Oba hotele łącznie zaoferują gościom 430 pokoi, dzięki czemu inwestycja będzie największym obiektem hotelowym IHG w Polsce. IHG będzie samodzielnie zarządzać obu obiektami.

Inwestycja zlokalizowana będzie w The Warsaw HUB, w doskonale skomunikowanym sercu Warszawy, niedaleko Muzeum Powstania Warszawskiego i Placu Europejskiego, tuż przy stacji metra Rondo Daszyńskiego.

>>> Rezerwuj noclegi w hotelach sieci IHG w najlepszych cenach!

Czterogwiazdkowy, 212 pokojowy hotel Crowne Plaza zajmie piętra od 11. do 21. The Warsaw HUB. W hotelu znajdzie się taras widokowy i Sky Bar.

Przestrzenie wspólne zajmą ponad 2 tys. m kw. Wśród nich znajdą się: miejsca spotkań, siłownia, spa i restauracja o powierzchni niemal 900 m kw.

218-pokojowy hotel Holiday Inn Express Warsaw Hub zajmie piętra od 3. do 10. kompleksu The Warsaw HUB. Pokoje hotelowe zostaną urządzone zgodnie z zasadami Holiday Inn Express Next Generation design. Do dyspozycji gości będzie restauracja o powierzchni 250 m kw. na piętrze trzecim. Serwowane będzie w nim m.in. firmowe śniadanie Express Start breakfast, które wliczone będzie w cenę pobytu.

Od początku 2017 r. IHG podpisało w całej Europie Środkowo-Wschodniej 10 umów inwestycyjnych, co jest rekordem grupy. Połowa tych inwestycji jest zlokalizowana w Warszawie. Wśród nich są takie hotele jak: Holiday Inn Warszawa Mokotów, Holiday Inn Express Warszawa Mokotów oraz Staybridge Suites Warszawa Ursynów – pierwszy w Polsce hotel IHG oferujący usługi typu „pobytu przedłużonego”.

Miguel Martins, Director, Development Poland, IHG, powiedział: “Z przyjemnością realizujemy partnerstwo z Ghelamco, dzięki któremu na rynku pojawi się pierwszy w Polsce hotel marki Crowne Plaza oraz pierwszy podwójny kompleks hotelowy IHG. Dzięki tej inwestycji liczba pokoi w pipeline inwestycyjnym IHG w Polsce przekroczy 2000. Europa Środkowo-Wschodnia jest jednym z najatrakcyjniejszych na świecie celów podróży zarówno biznesowych i turystyki, a popyt na usługi hotelowe w regionie rośnie. Zarówno my, jak i nasi partnerzy, dostrzegamy w regionie ogromny potencjał inwestycyjny.”

>>> Rezerwuj noclegi w hotelach sieci IHG w najlepszych cenach!

Obecnie w Polsce działa dziewięć hoteli IHG oferujących łącznie 1459 pokoi. W budowie lub fazie przygotowawczej jest kolejnych 10 hoteli (2101 pokoi).

(Informacja prasowa)

Comments

comments