Staybridge Suites i Holiday Inn Express w Gdańsku!

Marvipol wybuduje nowy hotel w Gdańsku. Z ostatnich informacji wynika, że będzie to jeden obiekt podzielony na dwie marki z rodziny InterContinental Hotels Group, a mianowicie Staybridge Suites oraz Holiday Inn Express. Pod tym pierwszym szyldem będzie funkcjonowało 136 apartamentów, natomiast pod drugim aż 210 pokoi. Umowa została już podpisana.

Marvipol ma w Gdańsku i Kołobrzegu jeszcze inne działki pod podobne projekty, a szczegóły ich realizacji ma przedstawić do końca br.

IHG oraz Marvipol przekazały więcej szczegółów w informacji prasowej:

Staybridge Suites, Holiday Inn Express Gdańsk

IHG®, jedna z czołowych firm hotelarskich na świecie, ma przyjemność poinformować o podpisaniu umowy franczyzowej na hotel pod dwiema markami w Gdańsku wraz z Marvipol Development.

Budynek, którego otwarcie jest planowane na maj 2021 r., pomieści hotele Holiday Inn Express® i Staybridge Suites®. Będzie to drugi dwumarkowy kompleks IHG w Polsce — w zeszłym roku firma zapowiedziała otwarcie swojego największego hotelu w Polsce, 430pokojowego Crowne Plaza® i Holiday Inn Express® w Warszawie.

Nowy hotel będzie mieć dogodną lokalizację — zaledwie 1,9 km od dworca kolejowego Gdańsk Wrzeszcz i 10,7 km od Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy — w centrum Oliwy, tętniącej życiem dzielnicy biznesowej o największej powierzchni biurowej w Gdańsku. Około 70% przestrzeni biurowej Trójmiasta przypada na Gdańsk (ponad 438 800 m2), a wkrótce przybędzie jeszcze 140 000 m2.

Blisko stąd także do popularnego wśród turystów Sopotu.

210-pokojowy Holiday Inn Express® będzie się znajdować na piętrach od drugiego do szóstego. Będzie to pierwszy w Polsce Holiday Inn Express® o markowym wystroju Next Generation, który łączy domowe wygody z pomysłowymi rozwiązaniami, takimi jak dźwiękochłonne wezgłowia, porty USB przy łóżkach czy elastyczne miejsca do pracy w pokoju. Hotel ten będzie punktem odniesienia dla przyszłych właścicieli, deweloperów, inwestorów, firm budowlanych i dostawców hoteli Holiday Inn Express®.

136-pokojowy Staybridge Suites® będzie zajmować piętra od siódmego do dziesiątego. Ta marka hotelu na dłuższy pobyt oferuje przestronne pokoje typu studio oraz apartamenty jedno- i dwupokojowe zapewniające domową atmosferę podczas dłuższego pobytu.

Miguel Martins, Dyrektor ds. Rozwoju IHG w Polsce, powiedział: „Bardzo się cieszymy z planowanego otwarcia hotelu pod dwiema markami IHG w Gdańsku. Jest to miasto popularne wśród gości biznesowych i turystów, a nasze marki Staybridge Suites i Holiday Inn Express oferują im doskonale dopasowane opcje dłuższego lub krótszego pobytu służbowego, podczas przeprowadzki czy w ramach urlopu”.

Mariusz Poławski, Wiceprezes Marvipol Development, powiedział: „Bardzo się cieszymy z nawiązania po raz pierwszy współpracy z IHG i planów budowy tego dwumarkowego hotelu. Holiday Inn Express i Staybridge Suites to cieszące się zaufaniem hotelowe marki i naszym zdaniem zaspokoją one najlepiej rosnące zapotrzebowanie w tej lokalizacji. Jesteśmy gotowi do wspólnej pracy nad pomyślną realizacją tej inwestycji”.

IHG ma obecnie w Polsce 10 otwartych hoteli (1715 pokoi) oraz 14 planowanych (2514 pokoi)1.

1 Dane z 30 czerwca 2018 r.

(Paweł Jakubowski)

Comments

comments